Koronavirus / Covid-19: Fake news? Podívejte se na čísla – tohle není pandemie

Manlio Dinucci
Global Research
Překlad: Zvědavec.org
28.února 2020
Foto © Al Jazeera English / YouTube

 

Koronavirus, Covid-19Zatímco média neustále šíří poplašné zprávy o koronaviru, zakrývají skutečnost, že sezónní chřipka, což je mnohem smrtelnější epidemie, zapříčinila v Itálii během 6. týdne v letošním roce – podle Ministerstva zdravotnictví – průměrně 217 úmrtí za den, rovněž také kvůli plicním a kardiovaskulárním komplikacím, souvisejícím s chřipkou. Zatajují fakt, že – podle Světové zdravotnické organizace – v Itálii zemře za rok přes 700 lidí na HIV/AIDS (v průměru dvě osoby denně) z celkového počtu kolem 770 000 úmrtí na světě.
Co se týče poplašné kampaně o koronaviru, Maria Rita Gismondová – vedoucí oddělení klinické makrobiologie, virologie a akutní biologické diagnostiky v laboratoři v nemocnici Sacco v Miláně, kde jsou analyzovány vzorky možných nákaz – řekla:„Je to šílenství. Proměnili jsme infekci, která je o trochu vážnější než chřipka, na smrtící pandemii. Podívejte se na čísla. Tohle není pandemie.“Avšak tento názor vědkyně nepronikl k široké veřejnosti, zatímco každý den média – od italské vysílací stanice Rai, která by měla být veřejnoprávní, až po komerční kanály televizní skupiny Mediaset – šíří mezi italským obyvatelstvem strach ze „smrtícího viru, který se šíří z Číny do celého světa“. Kampaň ve skutečnosti koresponduje s tím, co řekl americký ministr obchodu Wilbur Ross v rozhovoru pro Fox Business: „Domnívám se, že koronavirus přispěje k návratu pracovních míst z Číny do USA. V Číně se nejprve objevil virus SARS, poté prasečí horečka a nyní koronavirus.“

Také komentáře v deníku New York Times jsou obdobné: „Ztráta, která byla způsobena Číně, by mohla být zisk pro Ameriku.“ Jinými slovy, virus by mohl mít destruktivní dopad na čínskou ekonomiku a v rámci řetězové reakce na ekonomiky zbývajících zemí Asie, Evropy a Ruska, které již byly postiženy poklesem obchodu a turismu ve prospěch USA, které nejsou ekonomicky poškozeny.

Centrum pro výzkum globalizace Global Research, které vede profesor Michel Chossudovsky, publikuje řadu článků z pera mezinárodních odborníků o původu viru. Tvrdí se v nich, že „nelze vyloučit, že virus byl vytvořen v laboratoři“. Tuto hypotézu nelze považovat za „konspiraci“ a jako takové se jí nelze zbavit. Proč ne? Protože Spojené státy, Rusko, Čína a další velké mocnosti mají laboratoře, ve kterých se provádí výzkumy virů, které mohou být po modifikaci použity jako biologické válečné prostředky, včetně zacílení na určitou část populace. Toto je oblast, která je zahalená obrovským tajemstvím, často pod záštitou civilního vědeckého výzkumu.

Některá fakta však vycházejí najevo: Přítomnost biologické laboratoře ve Wu-chanu, kde čínští vědci ve spolupráci s Francií provádějí výzkum smrtelných virů, včetně těch, které poslala kanadská mikrobiologická laboratoř. V červenci 2015 britský vládní institut Pirbright Institute patentoval „oslabený koronavirus“ v USA. V říjnu 2019 provedlo Centrum Johna Hopkinse pro bezpečnost zdraví v New Yorku simulaci pandemie koronaviru, a předpovědělo scénář, že pokud by k této situaci skutečně došlo, mělo by to za následek 65 milionů úmrtí. My zde však nesimulujeme pandemii viru strachu, který se šíří v souvislosti s destruktivními sociálně-ekonomickými dopady.

 

Komentář: Citujeme z článku ‘Je to mediální panika, říkají vědci z IEQ o koronaviru‘, který vyšel na webu Vitalia.cz…

„Ono není moc čím se zabývat. Mluvil jsem o tom s řadou odborníků, nicméně si myslím, že je to trochu panika, jako byla panika kolem nemocí SARS a MERS.“… „… celosvětová hysterie, která propukla, je přehnaná. Je to přehnaná obava.“ (prof.Václav Pačes)

„Není to zvlášť nebezpečné onemocnění. Řekl bych, že tento virus je mnohem virulentnější mediálně nežli zdravotně. Podle epidemiologů je definice epidemie 1500 onemocnění na 100 000 obyvatel. Tady je to nějakých 1500 onemocnění na 10 miliónů?“ (prof. Vladimír Beneš)

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank