Prázdné nemocnice? Kde jsou všichni pacienti s Covid-19?

D. Rodriguez
Sott.net
Překlad: NaSeveru.org
1. dubna 2020

 

Nemocnice, Covid-19
[Titulek: Nemocnice v New Yorku se připravují na nápor pacientů] Všimněte si datumu. Už je to 11 dní a lidé se ptají, kde jsou všichni …

Hashtag #FilmYourHospital [NatočteSvojiNemocnici] je v současné době trendem na Twitteru. Vzhledem k tomu, že třetina světové populace je v současné době „pod zámkem“, někteří jedinci se začali vypořádávat s ponorkovou nemocí tím, že navštívili místní nemocnice, aby zaznamenali něco z toho chaosu, který očekávali, že se tam bude odehrávat – když tedy zuří ta smrtelná pandemie. Lidé však s překvapením zjišťují, že nemocnice jsou většinou neobvykle prázdné a ne přeplněné. Některé jsou podle všeho dokonce – odpousťte mi slovní hříčku – hrobově tiché.

Možná že důvod, proč lidé v současné době vidí tiché nebo prázdné nemocnice, je to, že případy Covid-19 (předpokládané a/nebo potvrzené) jsou směrovány – prozatím – pouze do konkrétních nemocnic. To by dávalo smysl z epidemiologického hlediska: záměrem by mělo být „lokalizovat“ případy na co nejmenším počtu „nebezpečných zón“, protože samotné nemocnice se rychle stávají značnými zdroji infekce. Viděl někdo zprávy nebo směrnice o takovém administrativním kroku? Já zatím ne. Většina zpráv o připravenosti nemocnic vyvolává dojem, že všechna zdravotnická zařízení alespoň ve městech očekávají, jak budou „každým dnem zahlcena“.

V jednom z prvních zveřejněných #FilmYourHospital online videí, které je od německého reportéra Billy Sixe, s titulkem v němčině „Mediziner gegen Medien Es gibt keine gefährliche Corona Pandemie“ [Medici proti médiím – Neexistuje nebezpečná pandemie koronaviru], začíná prohlídkou jedné z nejrušnějších berlínských nemocnic s trvrzením, že tam byl poslán administrativními pracovníky v jiné nemocnici, kteří mu řekli, že právě tam co natáčí je „místo kam posílají případy Covid-19“. Ale místo toho, aby našel zdravotnický personál, který zběsile pobíhá sem, aby se vypořádal s případy Covid-19, jak by se dalo očekávat, místo toho zjistil, že nemocnice je neobvykle tichá.

Sixovo video obsahuje krátké záběry z jeho návštěvy berlínské  „nemocnice Covid-19“, ale většina z jeho natočeného obsahu je koláž z rozhovorů s lékaři a virology v Německu, Itálii a jinde, kteří zpochybňují základní předpoklady ohledně „pandemie Covid-19“. Je zajímavé, že YouTube odstranil další verze tohoto videa kvůli „porušení pravidel“, ale po jeho zhlédnutí jsem v něm neviděl nic, co by mělo být alespoň trochu kontroverzní. No, teda kromě toho, co by prázdné „Covid-19“ nemocnice mohly znamenat pro scénář o pandemii koronaviru …

 

 

Zdá se, že video stále obíhá na YouTube (tady a tady), ale nemusí to mít dlouhého trvání, protože je cenzoři odstraňují.

 

Komentář: Aeronet otitulkoval a nahrál krátkou ukázku na svůj Vimeo kanál…

 

Zde je několik dalších klipů z lokalit, které mainstreamová média prohlašují za „místa epidemie Covid-19“ – ba dokonce, za „válečné zóny“ – které ale ve skutečnosti, jak se ukázalo, jsou velmi klidné. Pocházejí ze 3 států USA, které mají mít, podle nejnovějších oficiálních statistik, „nejvyšší počet případů Covid-19“:

 

New York

Elmhurst, „epicentrum #Coronavirové epidemie

 

Včera odpoledne jsme já a moje žena projeli okolo Mt. Sinai – Queens, abysme se podívali na „apokaliptické podmínky“ jak uvnitř tak venku, ty samé podnínky které se objevují v místnich, národních a mezinárodních zprávách. Vypadá to jako chaos, že?

 

New Jersey

Nemocnice St. Pete´s v Novém Brunšviku, New Jersey, úterý 31. března
#filmyourhospital @RealCandaceO @DeAnna4Congress
30 minut a žádná ambulance. Čekárna byla prázdná. Na recepci řekli že mají nějaké Covid pacienty.
Potřebujeme transparentnost, homeopatii a konstituční práva!

 

Kalifornie

Právě jsem navštívila  2 nemocnice v LA abych se podívala na ty „válečné zóny“, o kterých média neustále mluví.

Jsou velmi tiché a PRÁZDNÉ.
Neříkají nám pravdu. Proč? Rozjeďme trend #FilmYourHospital. MY jsme teď reportéry. Nemůžeme věřit zprávám. Sdílejte zde své fotky vaší nemocnice!

V těchto nemocnicích NECHTĚJÍ být natáčeni a cítím, že zaměstnanci o tom vědí. Navštívila jsem 7 nemocnic v jižní Kalifornii, všechny mají víceméně nebo ÚPLNĚ „prázdné“ čekárny na pohotovosti a prázdné stany na testování. TOTO je nemocnice Long Beach Memorial, vypadá to že uvnitř sedí 1 člověk. #FilmYourHospital

 

I za těch nejlepších podmínek, a obzvlášť během chřipkové sezóny, jsou nemocnice plné pacientů čekajících na ošetření, testy a řadu dalších lékařských služeb, které – i když mnoho z nich není kritických – jsou zásadní ve fungující společnosti. Není o potřeby těchto pacientů není postaráno. V rušnějších nemocnicích také obvykle vidíme plné čekárny a rušná oddělení pohotovosti, které ošetřují nehody. To vše bylo „pozastaveno“, abychom se vypořádali s touto „pandemií“ … ale kde je?

Nemocnice JSOU občas „kriticky přetížené“. Time informoval v lednu 2018 o epidemii zimní chřipky téhož roku v USA, „jakou nemocniční personál nikdy předtím neviděl“:

NEMOCNICE OHROMENÉ CHŘIPKOVÝMI PACIENTY JE OŠETŘUJÍ VE STANECH

Epidemie chřipky 2017–2018 nutí lidi vyhledat lékařskou pomoc v nemocnicích a střediscích urgentní péče ve všech státech a zdravotnická střediska reagují s pomocí mimořádných opatření: žádají zaměstnance, aby pracovali přesčas, zřídili stany na třídění nemocných, omezili návštěvy přátel a rodin a zrušili operace na vyžádání, a to jsou jen některá z opatření.

 „Jsme téměř na limitu kapacity a počet pacientů je určitě vyšší oproti předchozím chřipkovým obdobím,“ říká Dr. Alfred Tallia, profesor a předseda rodinné medicíny v lékařském centru Roberta Wooda Johnsona v Novém Brunšviku v New Jersey. „Jsem praktikem už 30 let a je to už dobrých 15 nebo 20 let, co jsem viděl podobný scénář nemocí souvisejících s chřipkou v porovnání s tím, jaký jsme měli tento rok .”

Tallia říká, že jeho nemocnice „na to zatím stačí, ale jen s vypětím všech sil“, aby udržela krok s rostoucím počtem nemocných pacientů za poslední tři týdny. Střediska urgentní péče nemocnice byla také zahlcena a její ambulance nemají k dispozici žádné volné termíny pro návštěvy.

Očividně nikdo před dvěma lety nenavrhoval, aby se celá americká populace „uzamkla“, aby se „předešlo přetížení nemocničních zdrojů“. Ale kromě problému epidemií zimní chřipky, které pravidelně zahlcují nemocnice nemocnými lidmi, bychom měli mít na paměti, že – i když to vypadá, že nemocnice jsou „zavaleny“ – ve skutečnosti tomu tak nemusí být.

Zde je článek z Los Angeles Times z ledna 2018, který popisuje situaci v nemocnicích v Los Angeles v období, které by spadalo do výše zmíněné epidemie chřipky 2017–2018:

Kalifornské nemocnice se nacházejí ve „válečné zóně“ díky chřipkovým pacientům

Ana Oktay spěchala na konci prosince do nemocnice, protože měla potíže s dýcháním a horečku 38.8 stupňů a navíc s kašlem, který se zhoršoval.

Očekávala, že jí lékaři řeknou, že má zápal plic nebo bronchitidu.

„Prostě mi řekli:„ Je to jen chřipka typu A. Je to teď všude kolem, “ řekla Oktay, 49 let.

Kmen chřipky A, známý jako H3N2 způsobuje nemocným lidem v Kalifornii tak silné potíže, že v posledních několika týdnech tisíce lidí bojující s infekcí vyhledali ošetření v nemocnicích.

„Byla jsem zcela vyřízená a 10 dní neschopná vylézt z postele,“ řekla Oktay, která žije v Palms. „Tohle byla rozhodně nejhorší chřipka, s jakou jsem se kdy setkala.”

Obrovský počet nemocných tak vyžaduje nadměrné vypětí nemocničního personálu, který čelí něčemu, co by se mohlo stát nejhorší chřipkovou sezónou v Kalifornii za poslední desetiletí.

Nemocnice po celém státě odmítají sanitky, letecky dopravují zdravotní sestry z jiných států a nedovolují dětem navštívit své blízké ze strachu, že budou přenášet chřipku. Jiní ruší chirurgické zákroky a staví stany na svých parkovištích, aby mohli třídit davy chřipkových pacientů.

Odmítání sanitek a letecké dodávky sester do nemocnic? Podle toho to vyznívá, že to bylo tehdy opravdu špatné.

Ale bylo tomu tak ve skutečnosti?

Del Bigtree, producent dokumentárního filmu Vaxxed a novinář, navštívil konkrétní nemocnice, o nichž LA Times tehdy napsaly, že ten měsíc byly zcela zahlceny, aby si ověřil situaci:


@High Wire Talk
@latimes a reportér @skarlamangla – odhalení šíření poplašné zprávy o chřipce.

 

Zdá se, že LA Times zveličovalyly situaci a popis způsobu, jakým nemocnice zvládaly případy chřipky, aby podpořily prodej chřipkových vakcín. Toto je jeden z mnoha příkladů, proč si nemůžeme dovolit slepě důvěřovat zpravodajství v médiích – ať už ohledně zdravotních hrozeb nebo čehokoliv jiného.

Dnes oblasti, které mají nízký počet hlášených případů koronaviru (a mnoho z nich nemá ŽÁDNÉ), uvedly své nemocnice do „nouzového režimu Covid-19“. Nic z toho nepomůže zbytku populace, 80%+ jež mají mírné až žádné příznaky, ale přesto vyžadují lékařskou péči pro své přetrvávající chronické nemoci. Je pravda, že pokud budete mít střelnou ránu, nebo vás přivede sanitka, zdravotníci vás pravděpodobně ošetří. Ale dejte si pozor, aby vás nezaznamenali jako „případ Covid-19“, jak se stalo těmto lidem:

 

nemocnice
Ve zprávách se opravdu snaží, aby si lidé mysleli, že tito lidé měli (a zemřeli na) Covid-19 1. Zpráva o 80 leté ženě, která údajně zemřela na Covid-19, ve skutečnosti zemřela v hospici na Alzheimerovu chorobu… 2. 69 letý penzionovaný policista v Milwaukee opět údajně zemřel na Covid-19, ve skutečnosti to bylo na dlouhodobé zdravotní potíže, rodině nebylo potvrzeno, že měl Covid-19… 3. Muž z města Pasco na Floridě byl překvapen když úřady informovaly o jeho srmti v důsledku Covid-19…

 

Takže na jednu stranu média zveřejňují smyšlené zprávy, na druhou jsou nemocnice v pohotovostním režimu, ve kterém směřují lidi do určených „Covid-19 center“, a celé je to navrženo tak, aby to vzbuzovalo dojem, že se situace „vymkla kontrole“?

Určit, kdy se situace „vymkla kontrole“, závisí na kontextu. Obecně  řečeno se situace ve zdravotnictví na Západě již před mnoha lety „vymkla kontrole“ – nebo, když se to podá méně zveličeně, „fungují na nižší než optimální úrovni“. Deník The Guardian v prosinci 2012 informoval, že britské nemocnice byly:

Nemocnice jsou „plné k prasknutí“ a nedostatek lůžek je na kritické úvorovni

Nemocnice jsou „plné k prasknutí“ a vytíženost lůžek dosahuje tak „nebezpečné“ úrovně, že se zaměstnancům velmi obtížně daří udržovat bezpečnost a kvalitu péče pacientů, tvrdí směrodatná zpráva vycházející z interních údajů o výkonu britské národní zdravotní služby NHS.

Míra obsazenosti lůžek je často výrazně nad 85%, což je maximum, při kterém se lze dobře postarat o pacienty a nevystavit je zdravotním rizikům, jak uvádějí oficiální statistiky shromážděné zdravotnickou informační společností Dr. Foster.

Analýza také zjistila, že úmrtnost ve více než desítkách nemocničních ústavů v Anglii je „znepokojivě vysoká“ . Ve 12 ústavech byla úmrtnost vyšší, než se očekávalo podle  dvou ze čtyř měření úmrtnosti v nemocnici.

Vedoucí lékaři varovali, že nálezy odrážejí jejich stále zoufalejší snahy zajistit lůžka pro rostoucí počet pohotovostních přijmů a že opakovaná překročení limitu 85% znamenají, že pacienti – zejména starší – jsou umísťováni do různých nemocnic. Nedostatek lůžek ve specializovaných odděleních vede k tomu, že jsou pacienti posíláni na oddělení, kde personál nemusí být přípraven se o ně řádně postarat. Primáři v nemocnicích tvrdí, že některé operace byly kvůli tomuto „přeplnění“ zrušeny.

To bylo před 8 lety. Věci se obecně nezlepšily, protože každý rok se rozpočty dále snižují a služby ořezávají. Situace ve Spojeném království je podobná té v mnoha jiných zemích. Takže pokud by Covid-19 skutečně způsoboval problém přeplnění, nemocnice by jednoduše neměly prostor kam dát davy lidí, o kterých nám média neustále říkají, že potřebují (nebo „budou potřebovat“) dramatickou pohotovostní péči s ventilátory k záchraně jejich životů. Je zajímavé, že zatímco tyto nemocnice jsou prý zaplaveny a mají nedostatek zaměstnanců, tak přesto propouštějí! Ale davy, ty jsou na cestě, nebojte se.

Je možné, že nevidíme přeplněné nemocnice plné pacientů s Covid-19, protože virus SARS-Cov-2 není pro většinu lidí smrtelný? Podle všeho je většina lidí, která se jím nakazí, asymptomatická nebo má velmi mírné příznaky. Jak informujeme od začátku tohoto fiaska, čísla, která šla do výpočtu míry smrtnosti nahlášené Světovou zdravotní organizací, národními vládami a médii, jednoduše neodpovídají skutečnosti. Dokonce i když jsou infekce a úmrtí na Covid-19 (pravděpodobně často) nepravdivě přičítány viru, ani potom se nepřibližují číslům potřebným k objektivnímu tvrzení, že se jedná o apokalyptický scénář ve stylu “všichni zemřeme“.

Takže po týdnech zpráv o blížící se zkáze všichni stále čekáme. Čím déle bude tato šaráda pokračovat, tím více lidí začne pochybovat o svých politických představitelích. A měli by, o to více v současné době, když vezmeme v potaz hromadný psychologický experiment, který všichni podstupujeme s naším dobrovolným souhlasem s časově neomezeným domácím vězením.

To, co oznamují média hlavního proudu a naše vlády, se zdá být zcela v rozporu se skutečnou realitou. Naše svoboda a základní svobody jsou decimovány touto zcela neodůvodněnou odpovědí na virus, jehož smrtnost se doposud nepříblížila ani trochu tomu, co nám bylo řečeno. Pokud probíhá skutečná pandemie, měli bychom vidět mnohem více záběrů přeplněných nemocnic z jiných zdrojů, než jen od tradičních médií, která opakovaně používají staré záběry z italského Bergama – a navíc s hrozivou mírou úmrtnosti, která je k tomu přidaná. Ale nic takového nevidíme.

 

Související články:

 

SOTT archiv: Empty Hospitals? Where Are All The Coronavirus Patients?

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank