SOTT Proměny Země – březen 2020: Extrémní počasí, planetární změny, ohnivé koule

SOTT Media
Překlad & titulky: NaSeveru.org
9.dubna 2020

 

Zatímco veškerá pozornost je věnována “pandemii” koronaviru, příroda nás vyzývá, abychom vzali na vědomí dost vážně extrémní počasí v měsíci březnu.

Kombinace silného deště, záplav a sesuvů půdy a mimosezónní zimy a sněžení napáchala rozsáhlé škody po celém světě.

Jaro? Jaké jaro? Neobvyklé sněžení v tomto období pokrylo části Evropy, včetně Itálie a Švédska (nepříjemná událost pro naši drahou Gretu a ty, kteří ji mají na starost). USA si vybraly svůj podíl nízkých teplot a sněhu na Západě a Středozápadě, dokonce i na havajských vrcholech padal sníh.

Části Středního východu a jižní Asie byly také zasaženy mrazivými teplotami. V indickém Laháulu napadlo 75cm nového sněhu!

Nejméně 17 hlášených tornád zasáhlo střední USA během extrémního počasí, které ničilo vše co mu stálo v cestě. Tennessee bylo tento měsíc vážně zasaženo; obrovské tornádo, které se přehnalo státem, zabilo 25 lidí, ničilo budovy, přerušilo elektrické vedení a zanechalo spoušť na ulicích.

Zemětřesení otřáslo chorvatským hlavním městem Záhřeb, poničilo budovy a drtilo auta padajícími kusy zdiva. A dvě zemětřesení na začátku měsíce, o síle M5,8 a 4,9, zasáhla provincie v západní částí Indonésie; zraněny byly desítky lidí a několik domů zničeno. Dále na ruském Dálném východě to bylo zemětřesení o síle M7,2; zasažena byla oblast u Kurilských ostrovů a vyhlášeno varování před možnou tsunami v tomto řídce osídleném regionu.

Mezi současnou virovou hysterií a uzamčením celého světa došlo v nigérijském Akure k dopadu meteoru, který vyhloubil ohromný 20 metrový kráter. Ti u moci pravděpodobně nechtějí, aby lidé směřovali svou pozornost k nebi, protože podobné události nás pravděpodobně čekají v blízké budoucnosti.

To vše a více v přehledu SOTT Proměny Země za uplynulý měsíc…

 

 

Komentář: Předchozí měsíční přehledy najdete v sekci SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank