Karanténa: Přes milión Američanů zemře v důsledku karanténních opatření, píše Robert F. Kennedy Jr.

Fort Russ
Překlad: NaSeveru.org
2.května 2020

 

Ty více pesimistické modely, které zveřejnilo americké Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb, předpokládají 100-240.000 mrtvých v důsledku koronaviru.

Pánové Bluestone, Harrison a Baker, kteří jsou autory mezi akademiky vysoce uznávané výzkumné práce ‘Corporate Flight: The Causes and Consequences of Economic Dislocation‘, jež vyšla v roce 1982, došli k závěru, že každé zvýšení nezaměstnanosti o 1% procento má za následek oproti průměru dalších 37.000 úmrtí (včetně 20.000 infarktů, 920 sebevražd a 650 vražd), 4.000 hospitalizací v psychiatrických léčebnách a 3.300 nových uvěznění.

24.dubna předpověděla americká FED třicetiprocentní nárůst nezaměstnanosti, který způsobí karanténa kvůli COVID-19. To znamená přibližně 1.100.000 úmrtí navíc oproti běžným hodnotám – téměř 5x více, než ty nejhorší vládní předpovědi úmrtí v důsledku koronaviru. Připočtěte k tomu další mrtvé kvůli přerušeným dodávkám potravin, léků, zpožděných lékařských zákroků u tzv. neurgentních případů jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak (hypertenze).

Aby to nebylo málo, stále více vědeckých dat ukazuje, že sociální izolace vede v mnoha případech ke smrti. Sayer Ji, provozovatel webu GreenMedInfo, publikoval 13 studií, které ukazují na dramatický nárůst úmrtí následkem sociálního odloučení a izolace. Studie ‘Social Isolation: A Predictor of Mortality Comparable to Traditional Clinical Risk Factors’ došla k závěrům, že izolace je stejně rizikový faktor úmrtí jako kouření a více rizikový než vysoký krevní tlak. Další článek, ‘The Pandemic America Forgot About’, je zakončen zjištěním, že “samota a sociální izolace mají stejný kardiovaskulární efekt jako kouření 15 cigaret denně a navíc zvyšují celkové riziko úmrtí z libovolných dalších důvodů”.

Samota zvyšuje riziko nárůstu demence o 50%, mrtvice o 32% a dramaticky přispívá k onemocnění rakovinou, jak uvádí JAMA studie z roku 1997, ‘Social Ties and Susceptibility to the Common Cold’.

Vědci zjistili, že odloučení zvyšuje náchylnost k běžné rýmě a plicním chorobám, zatímco “široká síť společenských vazeb prokazatelně přispívá k odolnosti vůči chorobám horních dýchacích cest”. Studie z roku 2015 zjistila, že u lidí dochází při ztrátě zaměstnání ke zvýšení rizika úmrtí o 85%.

A dále je zde Lancet studie ‘Psychobiological effects of quarantine and how to reduce it’ z tohoto roku, jejíž autoři došli k závěru, že nejvíce nežádoucích účinků (sebevraždy, agresivita a nemoci) plyne z omezení svobod a odloučení od milovaných blízkých.

 

 

Komentář: Překvapení? Toto nám naše vlády neříkají, viďte? Asi by jim totiž jejich karanténa neprošla, protože tím by veškeré argumenty pro uzavírání podniků a likvidaci sektoru služeb stejně jako činnosti malých podnikatelů dostaly na frak. A stoupenci autoritářských opatření, kteří tak nekompromisně vyžadují nošení roušek a dodržování bezpečných odstupů, by museli zalézt do kanálů. Stejně to budou muset udělat, až jim dojde, že kvůli těm úmrtím v blízké době budou mít krev na rukou i oni.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank