Covid-19: Pochybné modely, testy a z toho plynoucí důsledky

F. William Engdahl
New Eastern Outlook
Překlad: NaSeveru.org
28.dubna 2020

 

Od konce ledna došlo na světě k ohromným změnám, které mohou být v mnoha případech nenapravitelné. Přenechali jsme rozhodování o každém aspektu našeho života rozsudkům testů a předpovědím počítačových modelů pro koronavirus, který se údajně poprvé objevil v čínském Wuhanu a který byl nazván SARS-CoV-2. I přes ohromující nedostatek transparentnosti a ověřování dat začaly vlády, po vzoru čínského modelu, jedna po druhé zavádět omezování celých populací svých občanů. Začíná to vypadat, jako kdybychom byli, kvůli zkorumpované vědě, vedeni jako ovce na porážku.

 

Pochybné modely COVID
Od doby údajného zavlečení koronaviru do Evropy a USA jsou na západě používány dva hlavní modely “předpovědí” a reakcí na šíření nemoci COVID-19. Jeden byl vyvinut v Imperial College of London. Druhý, se zaměřením na důsledky pro USA, byl vytvořen v Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) Washingtonské univerzity v Seattlu, poblíž domova zakladatele Microsoft Billa Gatese. Málokdo ví, že obě instituce vděčí své existenci díky velkorysému financování od nadace osvobozené od daně, které jde o to, aby vydělala miliardy na domnělých vakcínách a dalších lécích k léčbě koronaviru – nadaci Bill & Melinda Gates Foundation.

Na začátku března vydal prof. Neil Ferguson, vedoucí MRC Centre for Global Infectious Disease Analysis na Imperial College London, široce diskutovaný model, který předpovídá až 500 000 možných úmrtí na COVID-19 ve Velké Británii. Ferguson úzce spolupracuje se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Na základě této zprávy učinila britská vláda dramatický obrat od tradiční politiky veřejného zdraví izolace ohrožených pacientů při současném umožnění normálního fungování společnosti a ekonomiky. Několik dní poté, co Velká Británie zavedla omezení, snížil Fergusonův ústav zahanbeně několikrát a dramaticky své odhady úmrtí. Jeho hrozivá varování se nevyplnila a britská ekonomika, jako většina ostatních na světě, se na základě zveličených odhadů propadla do hluboké krize.

Ferguson a jeho tvůrci modelů na Imperial College mají nechvalně známou pověst předpovídání hrozivých následků nemocí. V roce 2002 Ferguson předpověděl,  že až 50 000 lidí ve Velké Británii zemře na variantu Creutzfeldt-Jakobovy nemoci, “nemoci šílených krav”, s možností 150 000 obětí, pokud se epidemie rozšíří i na ovce. Na vCJD  bylo oficiálně registrováno dohromady 178 úmrtí.

V roce 2005 Ferguson tvrdil, že na celém světě zemře na ptačí chřipku neboli H5N1 až 200 milionů (!) lidí. Do začátku roku 2006 podle WHO zemřelo ve spojitosti s virem pouhých 78 lidí. Poté v roce 2009 Fergusonova skupina na Imperial College varovala vládu, že prasečí chřipka neboli H1N1 pravděpodobně usmrtí 65 000 lidí ve Velké Británii.  Nakonec si prasečí chřipka vyžádala život 457 lidí.  Ferguson a jeho skupina na Imperial College mají notoricky špatné výsledky při předpovídání následků onemocnění.

Přesto stejná Fergusonova skupina na Imperial College, s podporou Světové zdravotnické organizace, stála za děsivými čísly, která vedla k vládním omezením ve Velké Británii. Ferguson byl také zdrojem divoké “předpovědi”, že 2,2 milionu Američanů pravděpodobně zemřou, pokud nedojde k okamžitému zablokování americké ekonomiky.

Na základě Fergusonova modelu Dr. Anthony Fauci z NIAID (National Institute of Allergy and Infectious Diseases) údajně konfrontoval prezidenta Trumpa a tlačil na něj, aby vyhlásil národní stav zdravotní nouze.Podobně jako ve Velké Británii, jakmile začalo poškození ekonomiky, Fergusonův model později drasticky snížil odhady obětí v USA na 100 000 až 200 000. V případě USA i Velké Británie se Neil Ferguson spoléhal na údaje od čínské vlády, které se ukázaly jako nespolehlivé.

Neil Ferguson a jeho modelovací skupina na Imperial College, kromě toho, že jsou podporováni WHO, dostávají miliony od nadace Bill & Melinda Gates Foundation. Ferguson stojí v čele Vaccine Impact Modelling Consortium na Imperial College, které jako své sponzory uvádí nadaci Bill & Melinda Gates Foundation a Gatesem podporovanou GAVI, the Vaccine Alliance. Během období 2006-2018 investovala Gatesova nadace do modelových operací Fergusonovy Imperial College působivých 184 872 226,99 USD. Gatesova nadace začala výrazně nalévat miliony do Fergusonovy modelovací operace poté, co byl znám jeho katastrofální nedostatek přesnosti, což některé vedlo k tomu, aby naznačovali, že Ferguson je další operací “věda k pronájmu”.

 

University of Washington – Gates také…

V nedávné době byly prognostické modely, použité k ospravedlnění bezprecedentních restriktivních opatření v USA, vyvinuty v Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) na University of Washington v Seattlu.

Jejich model COVID-19 odhaduje počty úmrtí a využití nemocničních zdrojů, jako jsou nemocniční lůžka, lůžka ICU (jednotky intenzivní péče) a ventilátory. Na konci března model z IHME také “předpověděl” až 2,2 milionů úmrtí Američanů na koronavirus, pokud by nenásledovala drastická omezující opatření. Do 7. dubna IHME modely snížily tyto odhady na 200 000 úmrtí. Podle posledních údajů klesly jejich odhady na něco přes 60 000 úmrtí. Tvrdí se, že odhady klesají na základě současných dat.  Ale na základě právě těchto naprosto nepřesných odhadů byla zavedena katastrofální sociální a ekonomická omezení napříč USA.

Alex Berenson, bývalý zpravodaj New York Times, model IHME zpochybnil:

“Kromě New Yorku nedošlo celostátně k žádné krizi zdravotního systému. Ve skutečnosti je pravda, že došlo ke krizi zdravotního systému, ale problémem jsou prázdné nemocnice” uvedl. “Platí to pro Floridu, kde byla restriktivní opatření zavedena pozdě, platí to i pro jižní Kalifornii, kde byla restriktivní omezení zavedena brzy  a platí to i pro Oklahomu, kde nejsou omezení žádná. Nezdá se, že by existovala nějaká vzájemná souvislost mezi restriktivními opatřeními a tím, zda se epidemie rozšířila rozsáhle a rychle.”

IHME tvrdí, že jejich měnící se údaje jsou výsledkem úspěšnosti restriktivních opatření i přesto, že by se výsledky těchto opatření projevily až po několika týdnech.

Podobně jako Neil Ferguson z Imperial College of London, tak i IHME na University of Washington je dalším projektem Gatesovy nadace. Institut byl vytvořen v roce 2007 s velkým grantem od Bill & Melinda Gates Foundation. V květnu 2015 IHME a Světová zdravotnická organizace podepsaly významnou dohodu o spolupráci na údajích používaných k odhadu světových zdravotních trendů.

Potom, v roce 2017, obdržel IHME dalších 279 milionů USD od Gatesovy nadace na rozšíření své práce v příštím desetiletí. To, spolu s dalším dárkem ve výši 210 milionů USD od Bill & Melinda Gates Foundation v roce 2016, financovalo stavbu nové budovy, v níž bude umístěno několik jednotek University of Washington pracujících v oblasti zdraví populace, včetně IHME. Jinými slovy, IHME je již více než 13 let klíčovým prvkem Gatesovy globální zdravotní strategie. 

Vytvářeli vysoce zveličené modely požadavků na pohotovostní kapacity jednotlivých států. Tyto zveličené odhady, od New Yorku po Kalifornii a dále, způsobily chaos v celém systému zdravotní péče.  Když v březnu jeden model IHME předpověděl pro USA potřebu 430 000 lůžek intenzivní péče, nastala ve státech panika, od New Yorku po Kalifornii po Pensylvánii a dále. Do třetího dubnového týdne byla realita taková, že nemocniční lůžka byla prázdná a nesčetné množství ostatních operací bylo zrušeno, aby se uvolnilo místo COVID-19 pacientům, kteří se nikdy neobjevili.

 

Vadné testy

Široká škála různých testů, které mají rozpoznat, zda je někdo infikován virem SARS-CoV-2, přidala rozhodující prvek do dokonalé dystopické bouře, která celosvětově zuří. Jednoduše řečeno, testy nejsou tak spolehlivé.

Přední německá laboratoř oznámila začátkem dubna, že podle doporučení WHO jsou testy na COVID-19 teď považovány za pozitivní, dokonce i když je specifická cílová sekvence viru COVID-19 negativní a pouze obecnější cílová sekvence koronaviru je pozitivní. To může vést k tomu, že ostatní koronaviry, jako třeba viry způsobující běžné nachlazení, mohou způsobit falešnou pozitivitu testu. Znamená to, že můžete mít obyčejné nachlazení a být považováni za pozitivní na koronavirus.

Není se čemu divit, že počty “infikovaných” koronavirem za poslední týdny prudce narůstají. Co ale toto číslo opravdu znamená? Prostě nevíme. A přesto naši politici lehkovážně zastavují chod celých ekonomik a způsobují nepředstavitelnou společenskou újmu na základě chybných modelových projekcí a pofiderních testovacích směrnic WHO.

Robert Koch Institute (RKI) v Německu, vládní úřad řídící reakce na COVID-19, úmyslně odmítl, navzdory požadavkům, uvést skutečný denní počet testovaných osob. Prof. Christopher Kuhbander, autor podrobné studie, uvádí:

“Hlášené počty nových nakažení velmi dramaticky nadhodnocují skutečné šíření koronaviru. Pozorovaný rapidní nárůst počtu nových nakažení je téměř výhradně následkem toho, že počet testů se v průběhu času rapidně zvýšil. Takže, alespoň podle uváděných údajů, ve skutečnosti k exponenciálnímu rozšíření koronaviru nikdy nedošlo. Hlášené údaje o nových nakaženích skrývají skutečnost, že počet nových nakažení od začátku nebo poloviny března klesá.”

A přesto nekritická mediální prezentace nekonečných statistik od vedení RKI vyvolala v populaci Německa bezprecedentní úzkost a strach.

Kalifornský lékař D. Dan Erickson popsal svá pozorování ohledně COVID-19 v tiskovém briefingu. Uvedl, že nemocnice a jednotky intenzivní péče v Kalifornii a ostatních státech zůstaly dosud převážně prázdné. Dr. Erickson uvádí, že lékaři z několika amerických států USA byli “pod tlakem”, aby vystavili úmrtní listy uvádějící COVID-19, i když oni sami s tím nesouhlasili. V Pensylvánii byl stát nucen odstranit asi 200 úmrtí na “koronavirus” poté, co lékařská pitva odhalila úmrtí z důvodu preexistujících příčin, jako srdeční nebo plicní onemocnění. (video bylo odstraněno, pozn. překl.)

Čím více skutečných údajů se objevuje kolem této pandemie a jejích následků,  tím víc začíná být jasné, že nám bylo řečeno, abychom spáchali ekonomickou a společenskou sebevraždu na základě nesprávných metod a nesprávných informací.

 

O autorovi: F. William Engdahl je poradce strategických rizik a lektor, je držitelem titulu z politologie na Princeton University a je jedním z nejprodávanějších autorů v oblasti ropy a geopolitiky, exkluzivně pro online magazín “New Eastern Outlook“, kde byl tento článek původně publikován. Je výzkumným spolupracovníkem Centra pro výzkum globalizace (Centre for Research on Globalization).

 

Související články:

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank