Magnetické pole Země v oblasti jižního Atlantiku z neznámých důvodů neustále slábne, informuje ESA

Zero Hedge / ESA
Překlad: Reformy.cz
20.května 2020
Titulní obrázek © ESA

 

Zemské magnetické pole, které chrání život naší planety blokováním většiny škodlivých složek slunečního záření, v určitých oblastech záhadně slábne.

Během dvou století magnetické pole ztratilo 10% své síly, což vedlo některé spekulanty k domněnce, že se už asi rozběhlo několik století trvající přepólování planety.

 

Komentář: Hraje si tady ESA preventivně s čísly, aby zlehčila situaci? Doposud nejnovější studie uváděly, že magnetické pole zesláblo o 15% a například v článku Magnetické pole slábne z LiveScience.com (2016) se píše toto:

“Vědci dříve odhadovali, že magnetické pole ochabuje zhruba o 5% za století, ale nová data ukazují, že toto oslabování probíhá v posledních letech 10x rychleji, 5% za jednu dekádu. Proto by ke kompletnímu přepólování mohlo dojít nikoliv za zhruba 2.000 let, jak ukazovaly modely, ale mohlo by se tak stát dříve.”

 

Navíc vědci identifikovali ohromný, lokalizovaný region oslabení pole táhnoucí se od Afriky po Jižní Ameriku spolu s druhým centrem minimální intenzity jihozápadně od Afriky, kdy obě tato centra umožňují nabitým částicím z kosmu pronikat do nižších výšek atmosféry, které ničí satelity prolétající na nízkých orbitech Země, uvádí Sky.

V této oblasti známé jako Jihoatlantická anomálie v posledních 50 letech síla pole rychle slábne spolu s tím, jak tato oblast sama narůstá a posouvá se směrem na západ.

“V posledních pěti letech se vyvinulo i druhé centrum minimální intenzity jihozápadně od Afriky, což (jak výzkumníci věří) ukazuje, že tato anomálie by se mohla rozštěpit do dvou oddělených buněk.” ~ Sky

 

 

Podle vědců ze Swarm Data Innovation a Science Cluster (DISC) v Evropské kosmické agentuře (ESA) měření ze ‚satelitního roje‘ SWARM přineslo neuvěřitelná osvětlení té druhé anomálie.

Výzkumníky z ESA ve skutečnosti anomálie mátla, neboť ta soustava satelitů SWARM se občas „zatemnila“, když těmito regiony prolétala. Před třemi lety si všimli vazby mezi zatemněním a ionosférickými bouřemi.

To nové východní minimum Jihoatlantické anomálie se objevilo v posledním desetiletí a v posledních letech se mohutně rozvíjí,“ řekl Dr. Jurgen Matzka z německého Výzkumného centra pro geovědy. „Je velké štěstí, že máme na oběžné dráze satelity ze skupiny SWARM, abychom prozkoumali rozvoj Jiho-atlantické anomálie. Problém je teď v pochopení procesu, v němž tyto změny řídí Zemská kůra.“

Pokud to je počátek obracení pólů – k němuž dochází zhruba každých čtvrt milionu let, tak to v průběhu procesu trvajícího několik století povede k mnoha severním a jižním magnetickým pólům na mnoha místech planety.

 

Komentář: Opravdu? Proces trvající několik století? Mainstreamová věda není ochotná připustit, že určité procesy jsou zlomové a dochází k nim takříkajíc naráz. Stejně jako příchod doby ledové může být otázkou jedné sezóny, několika týdnů nebo dokonce dní v případě mohutné kataklyzmické události, i přepólování Země nás může hodně překvapit. To si ovšem darwinisté a uniformitariáni, věřící v konstantní, pomalý a postupný geologický vývoj nedokážou představit.

 

„Takové události v průběhu historie planety proběhly mnohokrát,“ uvedla ESA s dodatkem, „jsme už dlouho po termínu, kdy by k takovému přepólování mělo v průměru dojít, což je zhruba každých 250 000  let.“

Teoreticky si není třeba dělat starosti, jelikož kosmická agentura říká, že Jihoatlantická anomálie, kterou pořád zkoumají, je „bezpečně v rámci toho, co se považuje za normální úroveň fluktuace.“

Pro lidi na povrchu tato anomálie těžko způsobí něco znepokojivého, ale satelity a dalších kosmické koráby prolétající nad touto oblastí postihují technické poruchy.

Protože magnetické pole je v tomto regionu slabší, tak mohou nabité částice z kosmu pronikat do výšek, ve kterých létají satelity po nízkých oběžných drahách Země.

„Záhadu původu Jihoatlantické anomálie budeme ještě muset vyřešit,“ dodala ESA. – Sky

„Jedna věc je však jistá, pozorování magnetického pole prostřednictvím SWARM poskytuje nový vzrušující pohled do jen zatím nepatrně chápaných procesů v nitru Země.“

 

Komentář: O vztahu Slunce – Země nepadlo ani slovo. Vědci opět řeší odděleně procesy, které jsou vzájemně propojené. Napadlo by někoho z nich, že když Slunce vstupuje do fáze ‘uzemnění’ a do Sluneční soustavy tak proudí čím dál větší množství kosmického záření, mohlo by to mít zásadní vliv na magnetické pole Země?

Nejspíš je to i napadne a někteří z nich by o tom třeba rádi promluvili veřejně, ale to se opět dostáváme k tomu, že nás čekají velké změny, které jsou zcela mimo kontrolu našich vlád, takže pravdivé informování veřejnosti o těchto procesech není z pohledu ‘elit’ žádoucí, protože lidé by pak nejspíš zcela přehodnotili své priority a začali se starat o úplně jiné věci, než je placení daní a nakupování zbytečností. Proto nás zásobují válkami, volebními kampaněmi, pandemiemi a celým tím psychopatickým cirkusem.

Žijeme v době velké transformace a anomálie planetárních až kosmických rozměrů se již staly součástí našich životů.

Vypadá to, že se dočkáme i velkého rozuzlení a zrodu nového světa.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank