První případy pneumonie SARS-Cov-2 ve Spojených státech a ve Francii se objevily v druhé polovině minulého roku; WHO: To by přepsalo chápání epidemie

CRI Online
6.května 2020

 

Kabelová zpravodajská síť (CNN) 5. května informovala, že britští vědci provedli genetickou analýzu nového koronaviru ze vzorků od 7.600 pacientů po celém světě a zjistili, že virus se začal šířit po celém světě od minulého roku a po první infekci se musel rychle rozšířit. Uvádí se, že virus byl v oběhu na Západě dlouho před oficiální zprávou.

Podle informace CNN lékaři v pařížské nemocnici uvedli, že našli nové důkazy o tom, že pacient přijatý v prosinci 2019 byl infikován novým koronavirem. Pokud bude toto zjištění potvrzeno, bude to znamenat, že nový koronavirus se ve Francii rozšířil na konci prosince 2019, o měsíc dříve, než bylo oficiální potvrzení dosud prvního případu 24. ledna.

 

 

Kromě toho podle zpráv amerických médií starosta města Belleville v New Jersey Michael Melham 30. dubna řekl, že byl infikován novým koronavirem v listopadu 2019. Výsledky testů ukazují, že má protilátky proti novému koronaviru

Mluvčí Světové zdravotnické organizace Christian Lindmeier na briefingu o epidemii v Ženevě 5. května uvedl, že zprávy z Francie „změnily celý obraz epidemie”. Vyzval také další země, aby provedly testy případů neznámé pneumonie z konce roku 2019, aby světu poskytly „nový a jasnější obrázek” epidemie.

 

Komentář: Přesné určení místa původu se asi v nejbližší době nedovíme, přestože mnohé informace poukazují na únik z americké biologické laboratoře Fort Detrick, která byla v létě 2019 uzavřena z důvodu velmi špatného dodržování bezpečnostních předpisů při likvidaci používaných materiálů. Rozhodně se nejednalo o přirozenou mutaci a ‘přeskočení’ jakéhokoliv viru ze zvířete na člověka, ať v čínském Wuhanu nebo někde jinde. Je pravděpodobné, že se jednalo o vývoj vakcíny s nespecifikovaným účelem, přičemž jeden z výsledných produktů unikl ven.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank