SOTT Proměny Země – květen 2020: Extrémní počasí, planetární změny, ohnivé koule

SOTT Media
Překlad / titulky: NaSeveru.org
8.června 2020
Foto: silné krupobití v Mexiku

 

Jak Slunce vstupuje do klidové fáze, Země se v závislosti na něm ocitá pod přívalem energie kosmického záření a také podle toho reaguje. Tentokrát už i mainstreamová věda prohlašuje, že toto solární minimum by mohlo způsobit chladné počasí, nárůst zemětřesení a katastrofické sopečné erupce. Květnový souhrn Proměn to dokládá.

Ale pokles sluneční aktivity není jediným aspektem, který bychom měli zdůraznit, protože to neznamená, že Slunce bude permanentně klidné. I ono je pod vlivem galaktického záření, které do Sluneční soustavy nyní vstupuje ve větším množství. 29.května došlo k největší sluneční erupci od roku 2017. Takové náhlé výbuchy mohou být velkou komplikací pro satelity, pokud zemská magnetosfáéra bude i nadále ochabovat.

Nelze si nevšimnout že protesty v USA, které vypukly v souvislosti se zabitím George Floyda, začaly právě v momentě sluneční erupce… lidsko-vesmírné spojení?

Některé části severní polokoule zažily návrat do zimy, přičemž do léta zbýval pouhý měsíc, zatímco brzké sněžení a rekordně nízké teploty byly zaznamenány na jižní polokouli, kde zima ještě oficiálně nezačala.

Neobvyklá květnová sněhová bouře, kterou způsobil pohyb polárního vortexu, se prohnala severovýchodní částí USA, a oblasti Maine a New Hampshire obdržely až 25cm čerstvého sněhu. Téměř celoplošná pokrývka byla také v severní části státu New York.

Také Řecko, Německo, Turecko a Rusko obdržely svůj příděl mimosezónního sněžení, ale pákistánský Národní park Ayubia byl zasněžený poprvé po sto letech a v Austrálii napadlo 40cm sněhu během nejstudenějšího začátku května v historii.

Neskutečné množství srážek spadlo na celém světě a způsobilo devastující povodně a sesuvy. Keňa, Indie, Omán a Střední Amerika utrpěly nejvíce; zahynuly stovky lidí a tisíce dalších přišly o své domovy.

Cyklón Amphan zanechal zničené území v indických státech Uríša a Západní Bengál; stovky rodin přišly o střechu nad hlavou a tisíce o dodávky elektřiny.

Neobvykle silná tornáda, místy i mnohonásobná tam, kde to rozhodně není normální, a velké kroupy také ničily území a hmotné statky v USA, Mexiku a některých částech Evropy a Asie.

V neposlední řadě byli obyvatelé Indie, Pákistánu a východní Afriky svědky nejhorší vlny kobylek za posledních 27 let, což vyhnalo škody na úrodě a vegetaci do mnoha miliónů dolarů. V kombinaci s naprosto zbytečnými ztrátami v důsledku karantén a uzamčení států budeme zřejmě v blízké době svědky velkého nedostatku potravin a hladovějících lidí.

Elektrická aktivita v atmosféře tento měsíc opět stoupla. Blesky zabíjely lidi, dobytek a uchvátily pozornost miliónů obyvatel po celé planetě. Jen Washington zaznamenal 87.000 blesků za jediný den… téměř 23x více, než je běžný celoroční průměr!

Podívejte se sami na události uplynulého měsíce v souhrnu SOTT Proměny Země.

 

 

Komentář: Britský deník The Guardian otiskl varování OSN, že nadcházející potravinová krize bude nejhorší za posledních padesát let. Domníváme se, že to je velmi opatrný odhad, který má upozornit na přicházející problém nevídaných rozměrů. Katastrofa, která byla jen otázkou času a jejíž příchod byl výrazně urychlen restrikcemi během tzv. koronavirové krize, je nyní za dveřmi. Solární minimum a klimatické změny se promítnou do událostí následujících měsíců a let. Nárůst cen potravin z důvodu jejich nedostatku, vysoká zadluženost a s tím související nízká kupní síla obyvatelstva, z toho plynoucí sociální nepokoje… to vše můžeme nyní očekávat na všech kontinentech. Proměny Země jsou v plném proudu.

Nesmíme zapomínat, že žádná vláda (ani mocenská elita, která prostřednictvím vlád civilizaci usměrňuje) není schopna kontrolovat události, které v blízké budoucnosti zásadním způsobem ovlivní geologický i biologický vývoj na Zemi. Jsme uprostřed procesu, který odhalí bezprostřední spojení člověka a Kosmu… lidskovesmírné spojení. Redakce SOTT.net se od samého začátku snaží mapovat přírodní události, současné proměny Země a jejich spojitost se změnami ve společnosti. Dlouhodobým pozorováním, v kombinaci se studiem historie, politiky a náboženství, můžeme dojít poznání, že existence lidského druhu na Zemi se odvíjí od kosmických událostí přesně v duchu pravidla ‘Jak nahoře, tak dole… jak na nebi, tak na Zemi’. A toto uvědomění nám také může dát naději ovlivnit dění ‘nahoře’ naším přístupem k životu zde, na naší modré planetě.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank