Krupobití v Petrohradu: jedna z mnoha ukázek toho, co přináší nastupující solární minimum

Yahoo News
Překlad: NaSeveru.org
18.června 2020

 

Ruský Petrohrad se ocitl pod pod náporem ničivého krupobití v úterý 9.června. Obyvatelé města pozorovali, jak velké kusy ledových krup ničí zaparkovaná auta. Jeden z nich napsal do komentáře na sociální síť: “Objevili jsme tady bránu do pekla?”

 

 

Komentář: Obvykle je takový příval krupobití relativně úzce lokalizovaný a zasahuje malé území, narozdíl od neutuchajících dešťů, ale vzhledem k tomu, že solární minimum a jeho dopady se budou prohlubovat, budeme muset být připraveni i na daleko rozsáhlejší škody způsobené tímto meteorologických jevem. Zde je video z jiné části města během stejné bouře:

 

 

Jen o pár dní později, 13.června, došlo ke krupobití v Calgary, hlavním městě kanadské provincie Alberta. Bouře měla podobný průběh, trvající několik minut, místy 10-15. Po jejím průchodu se objevilo jasně modré nebe, jako kdyby se nic nedělo, ale následky dole na zemi byly značné. Když budou takové bouře postihovat celé regiony – a s tím musíme počítat – bude to mít kromě hmotných škod na majetku devastující efekt zejména na produkci potravin.

 

 

 

Související články:

 

SOTT archiv: Car destroyed by severe hailstorm in Saint Petersburg, Russia: “Have we found a gate to hell here?”

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank