Nový, patologizovaný totalitarismus

C.J. Hopkins
OffGuardian
Překlad: NaSeveru.org
30. června 2020

 

Asi to bylo nevyhnutelné … davy hysterických hnědých košil opité nenávistí loví lidi, kteří nemají nasazené roušky a snaží se je vyhodit z práce, cedule před obchody s nápisy „bez roušky vás neobsloužíme“, bezpečnostní personál brání těm, co nemají roušku, vstoupit dovnitř, paranoidní stádní lidé, kteří ukazují a ječí když vidí mezi sebou nakupujícího bez roušky, čety goril které na ně brutálně útočí a zatýkají je

Vítejte v Překrásném novém normálu.

A nejde jen o povinné nošení roušek (Maskenpflicht-Sturmabteilung). Nový oficiální příběh je všudypřítomný. Korporátní média chrlí hysterii o „hospitalizacích kvůli Covid-19“ (tj. každý, kdo byl přijat do nemocnice s čímkoli, pozitivně testován na koronavir) a „závažných incidentech“ (tj. lidé na pláži).

Policie v Londýně shlíží z provizorních strážních věží, kde dohlížejí na dodržování společenských rozestupů. Všude jsou propagandistické plakáty a billboardy, které opakují stejné neogebbelsovské slogany a posilují umělou masovou hysterii. Nesouhlas a nekonformnost jsou patologizovány, „diagnostikovány“ jako psychopatie a paranoia. Povinné očkování se blíží.

Přece jste si nemysleli, že si dělají legraci, když začali v březnu představovat oficiální příběh Překrásného nového normálu?

Jasně nám řekli, co přijde. Řekli nám, že se život změní … navždy. Zamkli nás v našich domovech. Nařídili zavření kostelů a synagog. Nařídili policii, aby nás napadala a zatýkala pokud porušíme jejich svévolné rozkazy. Zavřeli školy, parky, pláže, restaurace, kavárny, divadla, kluby, kdekoli se lidé shromážďují.

Vyrvali děti z náručí jejich matek, bili a zatkli další matky pro trestný čin „nesprávného nasazení roušky,“ vyvlekli pasažéry bez roušky z autobusu hromadné dopravy, bezdůvodně bili a zatkli lidi za to, že na chodníku nedodržovali „společenské rozestupy“, nasadili lidem na nohu elektronické sledovací zařízení za přestupek a zastrašovali každého pomocí robotů a dronů.

Zakázali protesty, poté pořádali hon na lidi, kteří se jich účastnili a obtěžovali je v jejich domovech . Začali sledovat kontakty a pohyb každého. Navrhli nové „nouzové“ zákony, které jim umožní násilně uvalit karanténu na lidi. Udělali to otevřeně. Propagovali to. Není to, jako by něco skrývali.

Ne, řekli nám přesně co se blíží a doporučili nám, abychom sklapli a podřídili se rozkazům. Je tragické, že většina lidí udělala právě to. Během čtyř měsíců Globální kapitalismus úspěšně zavedl totalitarismus – patologizovaný totalitarismus – ve společnostech po celém světě. Není to tradiční totalita, s diktátorem a systémem jedné strany atd. Je to v porovnání jemnější a zákeřnější. Nicméně je to totalita.

Globální kapitalismus by toho nemohl dosáhnout bez schválení (nebo alespoň souhlasu) drtivé většiny. Koronavirová hromadná hysterie byla majstrštykem propagandy, ale propaganda není všechno. Nikdo není skutečně oklamán propagandou, alespoň ne na dlouho. Jak poznamenali Gilles Deleuze a Félix Guattari na začátku knihy Anti Oidipus: kapitalismus a schizofrenie:

Masy nebyly nevinné důvěřivé oběti. V určitém okamžiku, za určitých podmínek, chtěly fašismus, a je to právě tato zvrácenost touhy mas, kterou je třeba vzít v potaz.

V tomto článku se nebudu snažit vysvětlit „zvrácenost touhy mas“, ale chci se trochu ponořit do nového patologizovaného totalitarismu.

Předpokládám, že chápete, že oficiální příběh „apokalyptické pandemie“ je založen na propagandě, divokých spekulacích a hromadné hysterii, a že už víte, že máme co do činění s virem, který způsobuje mírné až střední příznaky (nebo absolutně žádné příznaky) u 95% infikovaných a že více než 99.5% přežije … tedy zjevně není důvod k rozsáhlé panice nebo k ospravedlnění totalitních „nouzových opatření“ která byla uvalena.

Budu také předpokládat, že jste se dívali, jak Globální kapitalismus vypnul „smrtící pandemii“, aby vyhověl protestům BLM, a poté ji znovu zapnul, jakmile polevily, a že jste si všimli, jak jejich propaganda přešla na ohlašování „případů“, když se počet úmrtí konečně stal příliš trapným, aby nadále pokračovali s tímto přeháněním.

Takže nebudu ztrácet čas vyvracením neopodstatněnosti této hysterie. Pojďme si raději promluvit o patologizovaném totalitarismu.

Geniálnost patologizované totality je jako ten starý vtip o ďáblovi … jeho největší fintou bylo přesvědčit nás, že neexistuje. Patologizovaná totalita se jeví, že vychází z ničeho a současně odevšad; technicky tedy neexistuje. Nemůže existovat, protože za to nikdo není zodpovědný, protože všichni jsou.

Hromadná hysterie je jejím zdrojem síly. Živí existenciální strach. „Věda“ je jejím sloganem. Ne skutečná věda, ne prokazatelná fakta, ale „věda“ jako jakýsi druh božstva, jehož jméno je vzýváno k umlčení kacířů, nebo ke zmírnění nepohodlí kognitivní disonance, která vyplývá ze zoufalé snahy uvěřit absurditám oficiálního příběhu.

Další genialita (z pohledu Globálního kapitalismu) je to, že je nevyčerpatelná, nekonečně recyklovatelná. Na rozdíl od jiných oficiálních nepřátel může být „smrtící virus“ jakýkoli virus, jakýkoli patogen. Jediné, co je třeba od této chvíle udělat, je „objevit“ nějaký „nový“ mikroorganismus, který je vysoce nakažlivý (nebo který napodobuje některý jiný mikroorganismus které již máme), a zamávat s ním před obličeji lidí. Pak stačí rozjet Stroj strachu a začít předpovídat stovky milionů úmrtí, pokud všichni nebudou dělat přesně to, co jim bylo řečeno.

Mohou provádět tento podfuk … no, skoro navždy, kdykoli začnou dělnické třídy být neklidnými nebo dojde ke zvolení neschváleného prezidenta, nebo jen tak pro sadistickou zábavu.

Podívejte, nechci být deprimující, ale vážně, dejte si hodinku na internetu, nebo si promluvte s jedním z vašich hysterických přátel, který chce, aby se roušky navždy staly povinné. To je mentalita Nového překrásného normálu … iracionálně paranoidní a autoritářská. Takže budoucnost nevypadá příliš růžově pro každého, kdo není připraven se chovat způsobem, jako by svět byl jedno velké infekční oddělení.

Nedávno jsem měl tu čest s řadou extrémně paranoidních koronatotalitaristů (jako určitý druh sociálního experimentu). Chovají se přesně jako členové sekty.

Když musí čelit faktům a základní logice, zaplaví vás nejprve mediální propagandou a hysterickou spekulací od „lékařských odborníků“. Poté, co vyvrátíte tento nesmysl, se vás snaží emocionálně manipulovat sdílením svých srdcervoucích osobních zážitků o lidech, které museli lékaři švagra jejich psychologa bezmocně sledovat během „zákeřné smrti v agónii“, když jejich plíce a srdce záhadně explodovaly.

Poté, co se na to nechytíte, na vás začnou hystericky křičet paranoiu („JEN POČKEJ, AŽ TĚ INTUBUJOU!“ … „DRŽ SVÉ SLINY DÁL ODE MĚ!“) a štěkají na vás rozkazy a slogany ( „PROSTĚ SI NASAĎ TU ZATRACENOU ROUŠKU, NEBUĎ JAKO DÍTĚ!“ … „BEZ BOT, BEZ KOŠILE, BEZ ROUŠKY ŽÁDNÝ SERVIS!“)

Což … dobře, bylo by to trochu vtipné (nebo strašně smutné), kdyby tito paranoidní lidé nebyli jen mluvčími opakujícími hlas oficiální moci (tj. Globálního kapitalismu), která mění to, co zbylo ze společnosti, na paranoidní, patologizovanou, totalitní noční můru přímo před našima očima. Jsou jako „žena v červeném” ve filmu Matrix. Když s nimi mluvíte, nemluvíte s nimi. Mluvíte s agenty. Mluvíte se stroji. Zkuste si to někdy. Uvidíte, co tím myslím. Je to jako mluvit s jediným algoritmem, který běží v mozcích milionů lidí.

Nebudu vám lhát. Nemám moc naděje. Nikdo, kdo chápe přitažlivost (tj. svod) totalitarismu, ji nemá. I když to možná nechceme připustit, je to vzřušující a osvobozující, být součástí davu, vzdát se břemene osobní autonomie a individuální odpovědnosti, splynout s fanatickým „hnutím“, které přivádí novou „realitu“ podporovanou celou hrubou silou státu … nebo nadnárodní globální kapitalistickou říší.

Ta přitažlivost je pro většinu z nás neodolatelná. Šance být součástí něčeho takového a moci uvolnit svoji nenávist vůči těm, kteří odmítají jít s novým náboženstvím … veřejně je zesměšňovat, ponížit, oddělit je od normální společnosti, pronásledovat a nechat je vyhodit ze zaměstnání, povzbuzovat zatímco je policie týrá a zatýká, diagnostikovat je jako „abnormální“ a „podřadné“, tyto sociální devianty, tyto „odlišné“ podlidi, kteří se odvažují zpochybnit autoritu Strany, nebo Církve nebo Státu nebo Říše nebo Vědy.

Navíc, v očích Globálního kapitalismu (a jeho milionů fanatických následovníků, kteří zpívají jeho slogan), jsou takoví devianti, kteří nemají roušku, nebezpeční. Jsou jako nemoc … zamoření. Nemoc v těle společnosti. Pokud se odmítnou přizpůsobit, bude se s nimi muset naložit, dát do karantény, nebo do něčeho podobného.

Nebo se mohou prostě odevzdat Krásnému novému normálu a přestat se chovat jako děti a nasadit si tu zatracenou roušku.

Koneckonců, je to jen neškodný kus látky.

 

totalitarismus
© Pamětní muzeum holocaustu Spojených států, s laskavým svolením Oesterreichische Nationalbibliothek.

 

Související články:

 

SOTT archiv: The new (pathologized) totalitarianism

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank