SOTT Proměny Země – červen 2020: Extrémní počasí, planetární změny, ohnivé koule

SOTT Media
Překlad/titulky: NaSeveru.org
8.července 2020

 

Provazy deště, záplavy a krupobití zanechaly spoušť po celém světě, zatímco na severní polokouli padal červnový sníh.

Neuvěřitelné množství srážek během posledních měsíců lze vysvětlit zvyšujícím se množstvím nabitých částic v horních vrstvách atmosféry.

Když kosmický materiál prochází nižší atmosférou, nebo když naše planeta prochází proudem kometárního prachu, nahromadí se nabité částice mezi ionosférou a povrchem Země, což způsobuje zesílení bouřek, více mraků a deště. K této akumulaci částic také přispívají přírodní požáry a sopečné erupce.

Současně déšť může vést nashromážděný elektrický náboj ionosféry k zemi, což zvyšuje výskyt dalších elektrických jevů jako jsou tornáda, hurikány a plazmatické útvary.

Hromadění nabitých aerosolů a stále nižší teploty v horních vrstvách atmosféry – způsobené současným solárním minimem – mohou také způsobovat rostoucí výskyt krupobití a mimosezóního sněhu po celém světě.

Nabité částice ovlivňují počasí mnohem více, než je běžně známo.

Silné deště a povodně si vyžádaly stovky životů a zasáhly do života milionů v jižní Číně; zničily 1.470 domů a 3 mosty v provincii Gorontalo v Indonésii. Silné povodně zasáhly také indický Ásám, kdy si vyžádaly 16 mrtvých a více než 253.000 zasažených katastrofou.

Zatímco Rumunsko zaznamenalo druhý nejchladnější den v červnu, v Montaně nasněžilo více než 30cm sněhu a jihovýchodní Wyoming naměřil 15cm … zrovna na začátku léta.

Sibiř si tento měsíc užila svůj díl extrémního počasí, od tornád po povodně a extrémní výkyvy teplot.

Silné zemětřesení M7.5 otřáslo rozsáhlou oblastí na jihu a ve středu Mexika, zemřelo nejméně pět lidí. Nebyly hlášeny žádné závažné materiální škody.

Roje kobylek nadále pustoší Afriku, Indii, Brazílii, Argentinu a Blízký východ bez známek toho, že by se blížil konec.

Podívejte se sami na události uplynulého měsíce v souhrnu SOTT Proměny Země.

 

 

Komentář: Proměny Země v předchozích měsících najdete v sekci SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank