Odpor je účinný! Borgové používají Covid-19 k prověření naší obrany

James Corbett
Corbett Report
Překlad: NaSeveru.org
22.srpna 2020
Foto © Corbett report

 

Ať už jste zarytý fanoušek Star Treku nebo někdo, koho by ani ve snu nenapadlo sledovat jeden z těch hloupých sci-fi pořadů, pokud si pamatujete 90. léta, určitě si vzpomenete na oblíbenou hlášku Borgů:

„Odpor je marný. Budete asimilováni.“

Pro ty, kteří nevědí, o co běží, věta „odpor je marný“ byla uvedena do populární kultury prostřednictvím epizody „Kdo je Q“ v seriálu Start Trek: Nová generace, ve které se posádka vesmírné lodě Enterprise setká s Borgy, což je kolektiv kyborgů, kde je mysl jedince podřízena společné mysli kolektivu. Borgové se stali jedním z nejznámějších soupeřů ve vesmíru Star Treku, ale nebyla to jejich ohnivá vášeň nebo jejich nadpřirozená ničemnost, ze které šel mráz po zádech. Právě naopak. Co nahánělo u Borgů hrůzu byla právě jejich chladná, kalkulující, strojová inteligence a jejich hlavní cíl asimilace všech nových druhů do jejich kolektivu.

Borgové neměli v úmyslu vybít lidstvo, ale pouze „přisvojit si [jeho] biologickou a technologickou odlišnost“.

Teď si možná budete myslet, že to nemá moc společného s naší současnou situací a ještě tak před týdnem bych s vámi souhlasil. Ale to bylo předtím, než jsem se začetl na stránkách Redditu do vážného přispěvku jednoho Trekkera o tom, proč „‘Odpor je marný’ byla vždy lež.“ V tomto překvapivě promyšleném příspěvku uživatel Redditu „67thou“ vyzdvihuje, že ikonické vychloubání Borgů, že„ odpor je marný “, byl opravdu jen trik:

„Borgové moc dobře vědí, že nejen že jejich cíle dokážou vzdorovat a v některých případech dokonce přímo ohrožují Borgy (Druh 8472); Borgové vědí, že odpor ohrožuje jejich skutečný cíl: asimilaci.

„Skutečnost, že Borgové sledují „kvocienty odporu“ naznačuje, že mají měřítko, které měří ochotu a schopnost daného druhu odolat asimilaci. Ne jejich schopnost bránit se sama o sobě, ale spíše jejich schopnost změnit rovnici poměru nákladů/přínosů pro Borgy v jejich snaze asimilovat.

„Borgové jsou očividně silní a schopní zničit celé světy, když budou chtít. Ale to není co chtějí. Když se zaměří na druh aby ho asimilovali, jejich cílem je právě to: asimilace. Pokud jsou nuceni zničit nepřátelské lodě / flotily a jejich „jednotlivce“, pak Borgové ztrácí ty samé zdroje, které chtějí shromáždit v prvním místě. Jistěže by ,mohliʻ prostě zničit každou loď a planetu, na kterou narazí, ale co by tím získali? Jejich taktika je strategičtější, když chtějí získat neporušené technologie a neporušené jednotlivce.“

V tomto bodě by měla být zřejmá podobnost našeho dnešního boje s těmi, kteří chtějí regulovat společnost. Cíl kliky světového řádu COVID je ve skutečnosti velmi podobný jako u fiktivních Borgů. Plánovači a propagátoři Velkého resetu jsou, tím že jsou to psychopati, podobně chladní a kalkulující ve svém odhodlání dosáhnout svého cíle. A co je nejdůležitější, tito borgům podobní padouchové tohoto paradigmatu biologické bezpečnosti neustále měří svého „nepřítele“ – nás, širokou veřejnost – aby určili náš odpor proti jejich různým návrhům nebo jejich přijetí námi.

Cílem COVID Borgů není vyslat vojáky, aby se zbraní v ruce donutili všechny, aby dodržovali jejich příkazy. Ne, to je příliš nákladné. Taková zřejmá tyranie by probudila příliš mnoho lidí příliš rychle, což by mělo za následek rozsáhlou vzpouru, která by mohla narušit jejich plány. Ne, jejich cílem je asimilovat veřejnost, docílit, abychom se chtěli podřídit jejich plánům. Nebo přinejmenším zajistit, že nebudeme chtít vzdorovat, když jsou tyto rozkazy vydány.

Jeden podobný příklad se právě odehrál v Austrálii. Místní, australský premiér Scott Morrison nedávno prohlásil v rozhlasovém pořadu, že jakmile to australská vláda bude považovat za bezpečné, bude vakcína proti koronaviru „povinná v co nejšiřší možné míře,“ a dodal, že „vždy jsou výjimky proti podání jakékoli vakcíny ze zdravotních důvodů, ale to by měl být jediný (ospravedlnitelný, pozn.překl.) důvod.”

Návrh, že tato nevyzkoušená, neprokázaná vakcína by byla povinná, však vyvolal vlnu odporu, kdy dokonce i mainstreamová média zpochybňovala Morrisona v otázce domnělé právní vymahatelnosti nařídit lidem injekci. Tlak byl takový, že Morrison byl nucen ustoupit od svého prohlášení. „Došlo k trochu přehnané reakci na jakýkoli náznak, že bude povinná; nebude žádná povinná vakcína,“ řekl hned druhý den v jiném rozhlasovém pořadu, ale navíc dodal, že cílem je „dosáhnout co největší míry proočkování, jak jen bude možné.“

Borgové dali veřejnosti ultimátum. Odpor veřejnosti vůči tomuto ultimátu dokázal, že poměr nákladů/přínosů zavedení tohoto opatření Borgů byl stále příliš vysoký. Upustili od svého ultimáta.

Nenechte se však zmást: vrátí se. Není to konec této záležitosti. Ale odpor veřejnosti způsobil, že se Borgové prozatím stáhli.

Někdy se odpor zdá triviální. Lidé nakupující bez roušek. Studenti se scházejí na univerzitním kampusu. Rodiče pořádající narozeninové oslavy pro své děti. Majitelé domů pořádající večírky. Ale bez takového odporu je nějaká pochybnost o tom, že by Borgové uvrhli celý svět do stavu podobnému tomu, co se právě odehrává v Melbourne s „karanténou čtvrtého stupně –zákaz vycházení“ ?

Dokonce i hlavní proud si začíná všímat tohoto tématu odporu. Allysia Finleyová v editorialu novin Wall Street Journal přirovnává kulturu nepovolených oslav a obecného porušování pravidel k prodeji alkoholu a nepovolených akcí, které bujely v Americe v období prohibice během „divokých 20. let 20. století “.

„Stejně jako ve dvacátých letech minulého století, vytlačení sdružování mimo zákon vedlo k nárůstu dalšího nedovoleného chování, včetně násilí. Policie minulý týden rozehnala párty pořádánou ve vile v kalifornské Santa Monice, na kterou přišly stovky účastníků a celá akce skončila zastřelením třicetipětileté ženy. Místní obyvatelé hlásí, že v Hollywood Hills se často konají tyto divoké večírky. Nejméně další dva večírky v Los Angeles skončily střelbou.

Finleyová poté pokračuje v podávání zprávy o řadě podobně ‘verboten’ společenských setkáních, která se konají po celé zemi, a dochází k závěru, že:

„Demokratičtí politici se nepoučili z lekcí neúspěšného amerického experimentu s prohibicí alkoholu před sto lety: zákaz normální hospodářské a společenské činnosti vede ke vzniku černého trhu. Restaurace a bary se nikdy znovu neotevřely v New Yorku ani v New Jersey a v Kalifornii bylo jejich otevření dovoleno jen krátce předtím, než je guvernér Gavin Newsom nechal zavřít s rostoucím šířením viru.“

V jistém smyslu je to přesně to, o čem jsem právě nedávno psal v „Raduj se! Agora roste!“ Náhlé, ohromující rozšíření definice toho, co představuje „nedovolenou“ nebo dokonce „nezákonnou“ činnost, přináší mnoha obyčejným, daně platícím, vládu milujícím jedincům jejich první ochutnávku odporu. A víte vy co? Některým z nich se to líbí.

Borgové vás zoufale chtějí přesvědčit, že tento odpor je marný. Že budete asimilováni. Samozřejmě, že vám to říkají. Co jiného byste od nich očekávali, že řeknou?

Jak zdůrazňuje Spiro Skouras, vlády a „zdravotní úřady“ právě teď zkoušejí, co si mohou dovolit, zjišťují přesně, kolik jste si ochotni nechat líbit a jak rychle mohou postupovat při implementaci „nového normálu“. Pokud by nikdo neodporoval, australský premiér by neprodleně neodvolal svůj návrh, že vakcína na COVID bude povinná. Nyní zkoušejí koncept „bez injekce žádné státní dávky“ a podobně budou posuzovat reakci veřejnosti a na základě těchto pozorování budou postupovat.

Jsme zkoumáni Borgy nového paradigmatu biologické bezpečnosti. Přidělují nám „kvocient odporu“. V okamžiku, kdy se poměr nákladů/přínosů sníží pod jejich vypočítanou prahovou hodnotu, zahájí nucené očkování (a cokoli jiného, co plánují).

Tvrzení „Odpor je marný“ je lež. Je to trik, kterým vás krmí samotný nepřítel. Chtějí, abyste si mysleli, že nemáte žádnou moc, takže se ji nikdy nepokusíte použít. A pokud je necháte, aby vás mohli převálcovat, nebudou ani chvíli váhat.

Nikdy nezapomeňte: Odpor je účinný. Můžete být poraženi, ale nikdy nebudete asimilováni, pokud se nevzdáte.

 

Související články

 

SOTT archiv: Resistance is Fertile! The Borg is Using Covid-19 to Test Our Defenses

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank