Austrálie: Fašismus na vzestupu? Protesty proti uzavření společnosti – melbournská policie násilím nasazovala protestujícím náhubky před zatčením

RT
Překlad: NaSeveru.org
5.září 2020

 

protest
© AFP / William WEST 5. září 2020 policie v australském Melbourne zakročuje proti protestujícím proti uzavření

 

Austrálie: V Melbourne se za velké přítomnosti policistů sešly stovky protestujících, kteří požadovaly ukončení opatření proti Covid-19. Desítky z nich byly zatčeny během vyhroceného prostestu, kdy došlo i na občasné střety mezi oběma skupinami.

V sobotu ráno se sešel velký dav u melbournské Svatyně vzpomínek na akci „Den svobody“ s požadavkem, aby úřady zrušily koronavirové opatření čtvrtého stupně platné ve státě Viktoria, zahrnující zákaz nočního vycházení.

Výkřiky protestujících o „podvodu!“ během protestu údajně vedl starší muž, který také řekl: „Nemůžu uvěřit, že tohle je moje země! Toto je moje Austrálie. Narodil jsem se tady a žiju tu 82 let!“

 

 

Místní novinář na místě hlásil nejméně 20 zatčení, kterých byl osobně svědkem, a sdílel záběry střetů mezi demonstranty s černě oděnými příslušníky.

 

 

Protestující, kteří zahájili shromáždění u Svatyně vzpomínek, což je památník vojakům z první světové války v centru Melbourne, byli brzy vytlačeni velmi početnou pořádkovou policií, která byla rozmístěna kolem památníku.

 

 

Někteří z protestujících poté odešli od Svatyně a podle místního novináře se přesunuli na jiné místo, ačkoliv jejich cíl nebyl zřejmý.

 


Před shromážděním došlo k řadě zatčení, kdy úřady vydaly zatykače na osoby propagující zakázanou akci na sociálních sítích, včetně těhotné ženy, která svou zkušenost s příslušníky přirovnala k „únosu“.

 

Komentář: Pro těhotnou ženu si přišla policie kvůli postu na Facebooku. Zatčení vysílala živě

 

Policie v sobotu také údajně zastavovala motoristy, kteří příjížděli do oblasti kolem Svatyně, kontrolovala průkazy totožnosti a zadržela některé osoby, zjevně v naději, že zabrání většímu shromáždění.

Premiér státu Victoria Daniel Andrews během tiskové konference před protestem varoval, že demonstrace by mohla vést k prodloužení uzavření státu a označil ji za „nebezpečnou“, „nerozvážnou“ a „nezákonou“.


Komentář
: Ve skutečnosti bylo uzamčení Melbourne právě prodlouženo o další „dva týdny“. Nebozí Australané zjevně nevěnovali vůbec žádnou pozornost tomu, jak byla uzavření provedena na severní polokouli v březnu až květnu; “ještě další dva týdny … dáme tomu další měsíc … jen dalších 6 týdnů, slibujeme …”

 

„Je to zcela sobecké, aby lidé venku protestovali. Jediný protest, kterého bychom se měli účastnit, jediný argument, jediný boj, ve kterém bychom měli bojovat, je proti tomuto viru,“ řekl.


Komenář
: Je to psychicky narušený šílenec.

K dnešnímu dni Austrálie zaznamenala více než 26.000 infekcí koronavirem a zhruba 750 úmrtí. Vzhledem k tomu, že přibližně tři čtvrtiny případů v zemi se vztahují na stát Victoria, státní orgány udržují přísná virová omezení, přestože aktivisté, podniky a někteří poslanci požadují zrušení omezení s odkazem na vážnou hospodářskou recesi, způsobenou opatřeními a erozí občanské svobody.


Komentář
: To je přikrášlený popis toho, co se stalo na protestu. Policie ve skutečnosti násilně „zamaskovala“ kohokoliv, kdo neměl náhubek, než byl zatčen.

 

Jak již bylo zmíněno, melbournská policie také vstupuje do domovů, aby zatkla ty, kteří „napsali příspěvky proti covidu na sociálních sítích“:

 

Podle všeho australské úřady hledají prostřednictvím inzerátů „Covid-19 herce“, pravděpodobně za účelem natočení„realistických scén“ lidí v různých fázích „jejich utrpení způsobeného Covidem“.

Všechna opatření jsou „věrohodně odůvodněna“ politickým postojem australské vlády: uvedla, že má v úmyslu „vést válku proti viru“. Doslova je třeba eliminovat JAKÝKOLIV projev „viru“ kdekoliv – což je vědecká nemožnost.

Ve skutečnosti jde samozřejmě jednoduše o „převzetí kontroly za účelem převzetí kontroly“. Austrálie může být jen ponurý náhled toho, v co úřady doufají, že se jim povede zavést globálně [odkazy v angličtině]:

Mysleli jste si, že k něčemu takovému ve “vyspělém světě” nemůže dojít? Dobré ráno!

 

 

SOTT archiv: Melbourne police force protesters to wear muzzles before arresting at ‘Freedom Day’ rally against fascist lockdown

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte
blank