Válka proti žurnalistice: Kauza Julian Assange

EmergeHeart.info
Překlad: NaSeveru.org
2.září 2020

 

Novináři na celém světě jsou pod palbou za to, že dělají svou práci. Julian Assange může dostat trest odnětí svobody v součtu na 175 let za publikování [na WikiLeaks], pokud bude vydán do USA. Trumpova administrativa se postupně posunula od označování novinářů jako ‘nepřátel státu’ k současné kriminalizaci běžných žurnalistických metod, které odjakživa sloužily veřejnému zájmu. Zakladatele a editora WikiLeaks Juliana Assange se Trumpova administrativa snaží dostat zpět do země za zveřejnění dokumetů, které odhalily válečné zločiny a porušování lidských práv. Assange je držen ve vězení Její Výsosti Belmarsh v Londýně.

Probíhá válka proti žurnalistice a Julian Assange je v jejím středu. Pokud bude vydán do USA a bude odsouzen k uvedenému trestu, může být kdykoliv stejným způsobem naloženo se všemi ostatními novináři.

Dokumentární film Válka proti žurnalistice: Kauza Julian Assange natočil Juan Passarelli – @jlpassarelli [anglicky, bez titulků]:

 

 

Komentář: Můžeme jen doufat, že Julian Assange vydrží martyrium, kterému ho podrobují během nespravedlivého uvěznění a vykonstruovaného procesu. RT.com otisklo článek s informací od obhájkyně Jennifer Robinsonové, že Assangeovi byla dvěma lidmi z okruhu Trumpa (Dana Rohrabacher a Charles Johnson) nabídnuta milost výměnou za odhalení zdroje, který se postaral o únik emailů z centra pro kampaň Demokratické strany. Možná se v této podivné hře někdo pokouší jednat v Assangeův prospěch, ale zatím nejsou vhodné podmínky k tomu, aby jej USA pustily bez trestu.

 

SOTT archiv: The War on Journalism: The Case of Julian Assange

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank