SOTT Proměny Země – srpen 2020: Extrémní počasí, planetární změny, ohnivé koule

SOTT Media
Překlad/titulky: NaSeveru.org
4.září 2020

 

Během devíti srpnových dnů shořelo v Kalifornii více než 600.000 hektarů půdy, což donutilo k evakuaci 100.000 osob. Požáry byly způsobeny neobvykle intenzivními suchými bouřemi se spoustou blesků. Nejvíce jich zaznamenali v oblasti San Francisco Bay, kde pozorovali kolem 11% celoroční průměrné bleskové aktivity pro celý stát ve velmi krátkém čase.

Ne, opravdu to není globální oteplování, jak se korporátní média snaží tvrdit, ani to není ‘geoinženýrství elit’, jak se píše v alternativních médiích. Klima na planetě blázní, protože atmosféra Země se značně mění.

Extrémní počasí jen přispívá k celkovému odlivu obyvatel z Kalifornie během posledního desetiletí. Celkem 5 miliónů lidí ze státu odešlo. Čistý úbytek Kalifornie včetně započtení narození a úmrtí činí přes 1 milión obyvatel. Colorado bylo také zasaženo požárem, který byl nejspíše nejrozsáhlejším v historii státu. Požár Pine Gulch spálil 56.000 hektarů půdy a zanechal farmáře téměř bez pastvin pro dobytek, což přináší obavy o chov v blízké budoucnosti.

V Alžírsku zničilo přes 1.200 požárů téměř 9.000 hektarů lesa. Tato severoafrická Země zaznamenala nárůst lesních požárů v posledních letech, ale příčina je zatím nejasná. Nedbalost? Těžba a pašování uhlí? Zvýšený počet blesků? Zatím nikdo neví, ale rozhodně i zde se děje něco neobvyklého.

Silné deště, které obvykle přešly v rozsáhlé záplavy, sesuvy, případně krupobití ničily během srpna domy, základní infrastrukturu i úrodu po celém světě. Desítky miliónů lidí byly postiženy těmito kalamitami. Jen v jižní Asii utrpělo odhadem 17,5 miliónů lidí následky rekordních monzunových dešťů. Téměř 700 osob zahynulo a tisíce byly přemístěny. Čína, Bangladéš a Indie zůstavají zeměmi, které jsou nejvíce zasažené.

Jižní Korea trpí neobvyklými přívaly srážek již více než dva měsíce, což je pro tuto zemi nejdelší a vůbec nejhorší monzunová sezóna. Navíc to nevypadá, že by se situace s dalšími bouřemi měla uklidnit.

Sníh v Austrálii, jižní Brazílii a Jižní Africe je v tuto roční dobu celkem normální, zima tam končí, ale co si myslet o srpnovém sněžení v čínském Jün-nanu, ruském Dagestánu, v Alpách a Pyrenejích? Možná předzvěst studené zimy?

S ohledem na narůstající množství srážek po celém světě, pokud bezprecedentní zpomalování Golfského proudu bude pokračovat, brzy se dočkáme velice dlouhé zimy.

 

 

Komentář: Předchozí vydání série Proměny Země najdete v sekci SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank