Peníze z nebe: Na brazilské město ‘pršely’ meteority za tisíce dolarů

Andrej Dergalin
Sputnik News
Překlad: NaSeveru.org
1.září 2020
Foto © Charles Araujo

 

Obyvatelé odlehlého města Santa Filomena v severovýchodní Brazílii nedávno obdrželi neočekávaný ‘dárek’ v podobě meteoritů, které začaly 19.srpna padat z nebe jako déšť, napsal The Daily Mail. Jejich stáří se odhaduje na 4,6 miliard let.

Podle anglických novin se jednalo o vzácné chondrity, jejichž původ se datuje do doby samotného vzniku Sluneční soustavy, a jejich cena se ukázala být docela vysoká. Ten největší kus, který váží kolem 40 kilogramů, byl oceněn na více než £20.000 ($26.000), což odpovídá desetileté průměrné mzdě této oblasti.

“Cena se šplhá ke 40 realům (£5.5) za gram a stále roste. Ještě před pár dny to byla sotva polovina”, říká Edimar da Costa Rodrigues, dvacetiletý student, který našel jeden z úlomků. “90% populace města jsou farmáři. Nemáme zde mnoho obchodů, nic co by vytvářelo pracovní místa. Je to skromné místo s lidmi, kteří pracují za nízkou mzdu. Většina lidí to považují za skvělou věc. Mnoho z nich našlo nějaký kousek meteoritu a to právě v čase, kdy leckteří nutně potřebují peníze, aby zaplatili účty.”

 

 

Vzhledem k tomu, že většina těch velkých úlomků byla nalezena v okolí katolického kostela poblíž hlavního náměstí, místní byli “o to více přesvědčeni”, že meteorit byl “seslán Bohem”, poznamenává The Daily Mail.

 

Komentář: Další dopady meteoritů za tento rok…

SOTT archiv: Pennies from heaven: Meteorites worth thousands of dollars rain upon Brazilian town

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank