Ohnivá koule zazářila nad Mexikem a hořící materiál po dopadu způsobil v severních státech na několika místech požáry

RT.com
Překlad: NaSeveru.org
7.října 2020
Foto © AMS

 

Obyvatelé napříč severovýchodním Mexikem byli ohromeni, když v úterý 6.října večer osvítila oblohu dozelena zbarvená ohnivá koule. Úřady oznámily, že hořící úlomky tělesa způsobily v místech dopadu menší požáry v buši.

Zprávy začaly přicházet ve velkém ze severního státu Nuevo Leon poté, co pravděpodobný meteor přelétl po nebi přibližně ve 22:14 hodin místního času.

Událost zaznamenalo mnoho očitých svědků a také domovních kamer, z jejichž záznamů je patrná světelná intenzita, se kterou ohnivá koula prolétla atmosférou po temném nebi.

 

 

 

 

Úchvatná ohnivá podívaná vyvolala řadu spekulací na internetu. Někteří tvrdili, že meteor byl součástí roje Drakonidů, který vrcholí mezi 6. a 11.říjnem s frekvencí kolem 20 meteorů za hodinu. Přirozeně se našli jiní, kteří přispěchali s mnohem výstřednějšími teoriemi, například že jev byl buďto dílem Elona Muska nebo mimozemšťanů.

Jednotky civilní obrany vyjely hasit stepní požáry, které vypukly krátce po prolétnutí tělesa, načež mezi lidmi vyvstaly obavy, že se neznámý objekt rozpadl a mohl by pro region znamenat větší nebezpečí, než se původně myslelo.

 

 

Ohnivá koule byla pozorována mimo jiné ve městech Ciudad Victoria, Monterrey, Tamaulipas a Tula. Vyšetřování události stále probíhá.

 

 

Komentář: Zprávy o požárech způsobených dopadem meteoritů také přicházejí čím dál častěji. Nejen Země, ale celá Sluneční soustava prochází proměnou, která není srovnatelná s ničím, co jsme v astronomickém věku dosud zaznamenali.

SOTT archiv: Meteor fireball lights up Mexican skies and rains fire on northern states

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank