Modely pro Evropu: Čeká nás krutá dlouhá zima?

P.Gosselin & Kirye
No Tricks Zone
Překlad: Reformy.cz
24.října 2020

 

Souhrn dat ukazuje, že počátek podzimu se ve Velké Británii v posledním čtvrtstoletí ochlazuje a modely ukazují, že na Evropu se chystá krutá zima 2020/21.

Po shrnutí dat ze září pro Velkou Británii zaznamenaných ze 14 stanic, pro které má Japonská meteorologická agentura (JMA) dostatek dat, jsme zakreslili následující trendy:

 

Dlouhá zima, modely pro Evropu

 

11 ze 14 stanic v září vykazuje střední teploty, které se v posledních 25 letech ochlazovaly nebo nevykazovaly žádný trend. To znamená, že podzim přichází spíše dříve než později, tudíž to odporuje tvrzení alarmistů o oteplování.

Příčinu tohoto ochlazování nelze spojovat s CO2 a je to nejspíš taženo přirozenými faktory, jako jsou oceánské cykly (Atlantická multidekadická oscilace -AMO) a sluneční aktivita.

 

AMO index

 

Chystá se mrazivá evropská zima?

Mezitím poslední předpověď CFSv2 pro nadcházející zimu pro Evropu naznačuje mrazivé počasí. Hat-tip: SnowFan.

 

CFSv2, zima 2020-21, model
Předpověď Meteociel CFSv2 pro evropskou zimu 2020/21

 

Experimentální numerický model CFSv2 od NOAA to vidí na studenou a dlouhou zimu ve většině Evropy. Teploty ve výškách asi 1500 m (850 hPa) budou převážně a částečně i velice hluboko pod střední hodnotou WMO pro roky 1981-2010, zvláště od ledna 2021 do května 2021. Pokud se tato zatím pořád dost nejistá předpověď chladu naplní, tak přijde jedna z historicky nejchladnějších zim a bude i zvláště dlouhá.

 

Komentář: Jsou to stále jen trendy a předpovědní modely, ze kterých se může vyklubat klidně i nejteplejší anomálie, ale dobře udělá ten, kdo je připraven. Nejen materiálně, ale především mentálně. Za současné situace, která přivede mnoho lidí na pokraj chudoby, je psychické rozpoložení klíčovým faktorem v tom, jak člověk zvládne náročnější podmínky, které v průběhu nastupujícího solárního minima budou stále častější. Kromě zásoby paliv je dobré mít po ruce dostatek vitamínu D3/K2. Dlouhá krutá zima bude v následujících letech běžná.

 

 

image_pdfimage_print
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank