SOTT Proměny Země – listopad 2020… další divoký měsíc s rozsáhlými povodněmi, rekordně nízkými teplotami, krupobitím a jasnými meteory

SOTT Media
Překlad/titulky: NaSeveru.org
12.prosince 2020

 

Připravte se na divokou jízdu! Vypadá to, že příroda toho má hodně na srdci a nenechá si to pro sebe. Pokud byl předchozí měsíc říjen plný extrémního počasí, listopad byl ještě divočejší.

Eta, nejsilnější bouře v rekordní hurikánové sezóně, zdevastovala Střední Ameriku, části Karibiku, a přinesla do oblasti jihovýchodního Mexika a USA silný déšť a povodně.

Ve Střední Americe smetla plodiny a zemědělské stavby místních. V nejzasaženějších zemích, Nikaragua, Honduras a Guatemala, zemřelo 90 lidí a 113 se stále pohřešuje, 210.000 bylo evakuováno.

Zatímco se tato oblast vzpamatovávala ze zkázy způsobené hurikánem Eta, dorazil hurikán Iota a s ním přívalové povodně, stržené střechy v ulicích a smrt nejméně devíti osob napříč Střední Amerikou a Karibikem. Zhruba 100.000 Nikaragujců a Hondurasanů bylo evakuováno ze svých domovů.

I Brazílie se tento měsíc potýkala s nevídanými povodněmi, rekordně nízkými teplotami, krupobitím a sérií jasných meteorů. Následkem byly velké škody na plodinách a infrastruktuře.

Na druhé straně planety, bouře Etau přinesla silné deště, sesuvy půdy a silné záplavy v centrálních provinciích Vietnamu. Oblast je od minulého měsíce opakovaně zasahována prudkými lijáky, rozsáhlými záplavami a sesuvy půdy během opakovaných bouří. Nejméně 235 lidí zemřelo nebo se pohřešuje a tisíce domů byly zaplaveny.

Další silná bouře, tajfun Goni, přinesla ničivý vítr a déšť na Filipíny, a záplavami a sesuvy půdy ovlivnila životy více než 19 milionů lidí. K tomu byla severovýchodní oblast opět pustošena další bouří, která usmrtila 13 lidí, 15 se pohřešuje a 200.000 bylo evakuováno. Ve městě Manila a okolních provinciích bylo 1.9 milonu lidí odstřihnuto od elektřiny. Spolu s průtržemi mračen došlo na druhém největším ostrově Filipín, Mindanao, k zemětřesení o síle M6.1, naštěstí bez obětí na životech nebo rozsáhlých škod.

Za posledních několik let, co sledujeme tyto události, je jasné, že během tohoto období došlo k dramatickému nárůstu srážek. Pokud teploty v horních vrstvách atmosféry budou nadále klesat, pak se toto množství vody může brzy proměnit v ohromné množství sněhu, což způsobí další škody a ztráty na úrodě, zemědělských zvířatech a infrastruktuře nezbytné pro náš život.

Když už mluvíme o chladu, i tento měsíc byly v některých oblastech USA, Kanady, Číny, Ruska a na Středním východě prolomeny rekordy nízkých teplot a množství sněhu. Stále chladnější teploty mají významný dopad na miliony lidí po celém světě a my se proto musíme zeptat: prožíváme ve skutečnosti již první příznaky nové doby ledové? Pokud ano, pak všichni můžeme v budoucnu zaplatit vysokou cenu za rozptýlení v podobě “neviditelného nepřítele”, který po většinu letošního roku opanoval novinové titulky.

Meteory/jasné bolidy předvedly tento měsíc další velkolepou podívanou. Je rozumné předpokládat, že nepopiratelný nárůst počtu těchto vesmírných kamenů na naší obloze a chaos v oblasti lidských záležitostí spolu souvisejí. Možná bychom měli začít věnovat pozornost “vesmírným záměrům”, než machinacím našich malicherných tyranských politických vůdců.

To vše a více v našem přehledu SOTT Proměny Země za měsíc listopad 2020.

 

České titulky

 

Předchozí části videosouhrnů Proměny Země najdete v sekci SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank