Nastupující doba ledová: Obrovské množství sněhu v Japonsku – přes 2 metry během 3 dní

Patrick Thorne
Inthesnow.com
Překlad: NaSeveru.org
2.ledna 2021

 

doba ledová

 

Hlavní lyžařská centra v Japonsku hlásila až metr sněhu během 72 hodin před příchodem nového roku.

Nicméně jedno středisko, Geto Kogen, však hlásilo 220 cm během tří dnů, včetně 105 cm za posledních 24 hodin.

Toto velké množství sněhu přišlo čtrnáct dní poté, co lyžařské oblasti země hlásily v období před Vánoci až tři metry sněhu během sedmi dní.

Podle sněhového zpravodajství na stránkách SnowJapan.com, které zveřejnily výše uvedený údaj pro Geto Kogen, hlásila Nozawa Onsen (na snímku na Nový rok) 76 cm sněhu během 48 hodin na Silvestra a  na Nový rok. Niseko na severu hlásilo shodný úhrn jako součást sněhových srážek 1,2 metru za poslední týden. Appi Kogen měl ve stejném období 158 cm sněhu a další oblasti hlásily obdobné velké množství sněhu.

 

 

doba ledová

 

Teploty jsou ve většině střediscích velmi nízké, obvykle 10 až 20 pod nulou. Lyžaři jsou také varováni, aby byli opatrní na svazích s ohledem na množství sněhu.

Navzdory nekonečným narušením ve společnosti kvůli virové pandemie, je sněžení velkou úlevou pro mnoho lyžařských oblastí v zemi poté, co loňská nejteplejší a nejsušší zima za posledních nejméně 60 let šokovala národ proslulý množstvím lehkého prašanu.

 

doba ledová

 

Komentář: Postupující solární minimum a jeho dopady se dále prohlubují. V atmosféře narůstá množství vodní páry díky rostoucí sopečné činnosti pod hladinou moří. Společně s uvolňováním metanu jsou toto hlavní faktory, které způsobují nárůst teploty vody v oceánech a větší vypařování vody. Rostoucí počet erupcí na povrchu příspívá k hromadění materiálu ve stratosféře, což je dalším faktorem v postupném ochlazování Země a vyšší koncentraci kondenzačních jader, díky kterým dochází k nárůstu průměrných srážek po celém světě.

S ochlazující se stratosférou tato kvanta vody padají po celém světě v podobě rekordního sněžení, rozsáhlých lijáků s nádlednými povodněmi a extrémně velikými kroupami.

Globální oteplování skončilo v roce 1998 a NASA upozorňuje na nastupující solární minimum již od roku 2019“Další doba ledová začala”: Globální teplota se během měsíce propadla o 0.26C [článek v angličtině].   

 

Aktualizace:

 

Související články:

 

SOTT archiv: Huge New Year’s snowfalls at ski resorts in Japan – one gets over 7 feet in 3 days

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

One thought on “Nastupující doba ledová: Obrovské množství sněhu v Japonsku – přes 2 metry během 3 dní

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank