Silné sněžení zasáhlo Sýrii, Libanon, Izrael, Palestinu, Jordánsko, Saúdskou Arábii a Egypt

The Independent (UK)
Překlad: NaSeveru.org
17. února 2021

Titulní foto: © AP Sníh v Sýrii

 

Silné sněžení na Středním východě ve středu přikrylo části Sýrie, Libanonu a Izraele, zablokovalo silnice a dopravu, a na některých univerzitách musely být odloženy zkoušky.

Pod sněhem se ocitla většina Sýrie, včetně hlavního města Damašku, které zaznamenalo první sníh této zimy. Podle oficiální státní tiskové agentury SANA napadlo v horách provincie Suvajda až 15 cm sněhu.

Silnice v některých provinciích byly zablokovány. Ve střední provincii Hamá musely buldozery odhrnovat sníh, aby zprůjezdnily silnice, zatímco vozidla klouzala po ledu, což dále narušilo provoz.

Kvůli extrémnímu počasí byla Damašská univerzita donucena zrušit pololetní zkoušky naplánované na středu a čtvrtek. Přístavy zůstaly otevřené.

 

 

V severozápadní oblasti Sýrie, ovládané opozicí, budují týmy civilní obrany od úterý valy kolem táborů vysídlených osob, aby v přeplněných oblastech zabránily jejich zaplavení po vydatných deštích. Téměř 3 miliony vysídlených osob žijí v severozápadní Sýrii, většinou ve stanech a dočasných přístřešcích. Silné srážky minulý měsíc poškodily více než 190 oblastí kde přebývají vysídlení, a zničeno a poškozeno bylo více než 10.000 stanů.

Pozdě v úterý zasáhla sousední Libanon bouře Joyce, doprovázena byla prudkým větrem o rychlosti od 85 do 100 km/h. Očekává se, že na čtvrtek bouře zesílí.

 

 

Bouře v Libanonu ukončila teplé období a přinesla silné deště, prudký pokles teplot a letošní největší sněhové srážky. Podle meteorologického oddělení se očekává, že sníh pokryje oblasti již v nadmořské výšce 400 metrů. Téměř desítka silnic ve východním a severním Libanonu byla kvůli sněhu uzavřena pro dopravu.

Izraelská meteorologická služba předpovídala silné bouřky a nízké teploty na většině území země, sněžení ve vyšších nadmořských výškách, včetně Jeruzaléma, se očekává později ve středu. Izraelem okupované Golanské výšiny poblíž hranic se Sýrií pokrylo husté sněžení.

 

 

Komentář: Videa z dalších zasažených zemí:

 

 

Husté sněžení, vichřice během zimní bouře, která zasáhla Střední východ, 16.-17. února 2021

Sníh přikryl části Sýrie, Libanonu a Izraele, JORDÁNU, SEVERNÍ SAÚDSKÉ ARÁBIE A EGYPTSKÉ MĚSTO SVATÁ KATEŘINA, zablokoval silnice, narušil provoz a dokonce zpozdil zkoušky na některých univerzitách

Sníh v egyptském městě Svatá Kateřina:

 

 

Saúdská arábie:

 

Související: V Libyi napadl sníh poprvé po 15 letech

 

Související články:

 

SOTT archiv: Heavy snowfall hits Syria, Lebanon, Israel, Palestine, Jordan, Saudi Arabia and Egypt

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank