SOTT Proměny Země – prosinec 2020… rok 2020 skončil s některými úžasnými událostmi proměn

SOTT Media
Překlad/titulky: NaSeveru.org
5.ledna 2021

 

Rok 2020 skončil s některými úžasnými událostmi proměn Země, včetně obrovského bolidu, který na konci měsíce překvapil mnohé v jižní Číně. Mnoho svědků hlásilo sérii velkých třesků, když prolétal napříč oblohou.

Podle zpráv mohlo v oblasti dopadnout několik úlomků a existuje podezření, že dopadl poblíž hranic mezi Nangqian a Jü-šu.

Doufejme, že tyto úlomky nenesou něco mnohem horšího, než je přehnaná covidová chřipka.

Ale i když byl tento jasný meteor nejpůsobivější v tomto měsíci, bylo mnoho dalších zpráv o podobných událostech v jiných zemích, zejména v USA, kde byly zaznamenány dvě události v Idahu.

V jihovýchodní Asii se silný déšť a povodně nyní stávají novým normálem.

Vietnam nadále bojuje s nepřetržitými lijáky; jen během prosince bylo zabito 280 lidí, 66 je stále nezvěstných a 1.5 milionu bylo zasaženo. Úřady odhadují škody způsobené touto měsíce trvající katastrofou na 10 miliard VND (přes 9 mld Kč).

Střední Filipíny jsou další oblastí, kterou od října sužuje nepřetržitý déšť. Záplavy a sesuvy půdy si tento měsíc vyžádaly dvě oběti a stovky rodin donutily evakuovat.

Povodně v západní Indonésii vystoupaly až do 5 metrů, způsobily rozsáhlé škody a připravily o život nejméně 5 lidí; pod vodou se ocitlo 2.700 domovů, což donutilo úřady přerušit dodávky elektřiny a vody.

Brazílie byla již druhý měsíc zasažena silným deštěm a extrémní záplavami. Úřady potvrdily, že během jednoho týdne zemřelo v Riu de Janeiro nejméně 700 lidí.

V norském Asku zničil obrovský 700 metrů široký sesuv 30 domů, zranil nejméně 10 lidí a 21 se pohřešuje. Z oblasti bylo evakuováno nejméně 1.000 obyvatel. Sesuv byl tzv. „rychlý svahový pohyb rychlého jílu“.

Rychlý jíl je forma velmi citlivého mořského jílu, který se vyskytuje v Norsku a Švédsku, který má silnou tendenci měnit svůj relativně tuhý stav na stav tekutý, když je vystaven dostatečnému napětí, nebo se zvýší jeho vlhkost. Zdá se, že na vině může být geologická a sopečná činnost. Na Islandu došlo během posledních měsíců k podobným událostem.

V Norsku šlo o druhou a dosud největší letošní událost v této oblasti. K první došlo v červnu a její rozsah byl více než 600 metrů podél pobřeží a 150 metrů do vnitrozemí.

To vše a ještě více v našem souhrnu SOTT Proměny Země za prosinec 2020.

České titulky

Předchozí části videosouhrnů Proměny Země najdete v sekci SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank