Covid-1984: Maďarsko zaznamenalo světový denní rekord úmrtí, má nejvíce očkovaných proti Covidu-19 v Evropě

Euronews
Překlad: NaSeveru.org
1. dubna 2021

Titulní foto: © Zoltan Balogh/MTVA – Media Service Support and Asset Management Fund
Maďarský voják v ochranném obleku po dokončení dezinfekce mateřské a základní školy v Budapešti, Maďarsko

 

Maďarsko se potýká se strmým nárůstem úmrtí na COVID-19, přestože má nejvyšší míru proočkovanosti v Evropské unii.

Země ve středu zaznamenala nový denní rekord, kdy počet úmrtí dosáhl 302 a v současné době má světově nejvyšší míru týdenní úmrtnosti na jeden milion obyvatel.

Země je již čtyři týdny v novém kole omezení, kterými se vláda snaží  dostat počet hospitalizací a úmrtí pod kontrolu.

K nárůstu úmrtí došlo navzdory ambicióznímu očkovacímu programu, s kterým je před ostaními zeměmi Evropské unie, kdy země navýšila své zásoby s čínskou vakcínou Sinopharm a ruským Sputnikem V.

Komentář: Maďarsko bylo předtím nuceno používat vakcíny „schválené“ Evropskou unií.

Do úterý bylo podáno více než 2 milionů dávek, které naočkovaly více než 20% populace.

Ale i přes relativní úspěch očkovací kampaně jsou nemocnice pod nevídaným tlakem – v poměru na počet obyvatel, se v maďarských nemocnicích léčí více pacientů s COVIDem, než v jakékoliv jiné zemi EU, s výjimkou Bulharska.

Komentář: V jiných evropských zemích vyšlo najevo, že drtivá většina nemocnic není zahlcena kvůli koronaviru, ale v důsledku omezení ve společnosti, nedostatečnému financování a špatnému řízení: Britská národní zdravotní služba (NHS) měla letos v prosinci o 15% MÉNĚ pacientů v porovnání s rokem 2019 – případná krize je důsledek osekaných rozpočtů, nedostatku zaměstnanců a nadměrných opatření

Média obviňují vládu z „obstrukce“

Maďarští novináři ve středu zveřejnili otevřený dopis, ve kterém požadující přístup do přetížených nemocnic, aby mohli informovat o tom co se děje, zatímco odsuzovali „obstrukci“ maďarské vlády.

„Lékaři a zdravotní sestry se nesmějí veřejně vyjadřovat a novinářům není dovoleno vstupovat do zdravotnických oddělení“ a očkovacích center, uvedli redaktoři 28 novin a televizních stanic.

Komentář: Británie: Žena která natáčela prázdné chodby nemocnice dostala pokutu a byl jí zakázán vstup na všechna oddělení

„Nedostatek informací má vážné důsledky,“ uvedli autoři dopisu. „Mnoho lidí kvůli nedostatku zpráv o realitě v nemocnicích stále minimalizuje nebezpečí viru a nepřijímá ochranná opatření, což přispívá k prohloubení epidemie.

Novináři ve svém dopise rovněž vyzývají k organizaci skutečných tiskových konferencí, kde novináři mohou pokládat otázky naživo.

„Nemocnice jsou pro léčbu pacientů, ne pro kamery,“ uvedl mluvčí vlády Zoltan Kovacs. „Zaměstnanci podávají nadlidské úkoly. Nechte je pracovat,“ uvedl v příspěvku na Facebooku.

Komentář: Docela ironický komentář vzhledem k fenoménu „tančících sestřiček“, videa natočena samotnými zaměstnanci nemocnice: Taneční mánie které zasáhly středověkou Evropu

Předseda vlády Viktor Orba je od svého návratu k moci v roce 2010 pravidelně obviňován EU a mezinárodními organizacemi z narušování právního státu a nezávislých médií v zemi.

 

Komentář: Podobná korelace mezi vysokou mírou očkování proti Covidu, úmrtími, infekcemi a závažnými vedlejšími účinky je patrná i jinde:

 

SOTT archiv: Hungary sees world record in daily deaths, has highest Covid-19 vaccination rates in Europe

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank