V Grónsku přibylo rekordní množství sněhu a ledu – 4 gigatuny za jeden den

earth-chronicles.ru
Překlad: NaSeveru.org
25. června 2021

Titulní foto: Kdy tedy zmizí všechen ten led?

 

Grónsko, po historickém nárůstu množství sněhu a ledu na konci května, zaznamenalo obrovské přírůstky v době, kdy obvykle ztrácí sníh a led.

Pokud se podíváte na oficiální údaje, poskytnuté Dánským meteorologickým institutem (DMI), ukazují, že včera, 24. června, byly zaznamenány 4 gigatuny za jeden den – úžasná hodnota pro toto roční období: v Grónsku tak pozdě na začátku sezóny nikdy nenapadlo tolik sněhu a ledu v zaznamenané historii.

Navzdory desetiletí proroctví o konci ledovců, které „každou chvíli“ roztají kvůli „globálnímu oteplování“, získává ledový příkrov v současné době rekordní množství „hnoty“ – pouze za včerejšek (24. června 2021) 4 gigatuny.

V tomto ročním období nikdy nedošlo k tak velké akumulaci – přinejmenším od doby, kdy DMI začala se záznamy v roce 1981. Růst v tomto rozsahu by byl považován za normální v listopadu až únoru, ale ne na konci června.

Grónsku
Přírůstek sněhu a ledu modře, ubýtek červeně; střední čára grafu představuje dlouhodobý průměr množství sněhu, pozn. překl.

 

Podle klimatického alarmismu měl již grónský ledový příkrov dávno roztát. Ve skutečnosti, daleko od „mýtu globálního oteplování“, nejenže neubývá, ale naopak narůstá neuvěřitelnou rychlostí.

Všimněte si také, že v období let 2003-2011 činily ztráty grónského ledového příkrovu v průměru 234 miliard tun ročně. Od té doby se však situace jasně změnila a trend se změnil na vzestupný: klima je koneckonců cyklické a nikdy není lineární.

Kromě toho graf celkového množství sněhu na severní polokouli ukazuje, že akumulace sněhu v této sezoně nadále výrazně překračovala průměry let 1982-2012.

 

Grónsko
Celkové množství sněhu pro severní polokouli, mimo hor, pozn. překl.

 

Na svém vrcholu (začátkem března) překročilo množství sněhu na severní polokouli normu o více než 500 gigatun (další „nemožná“ klimatická realita).

Takto vznikají ledovce.

Takto začínají doby ledové.

Oceánské proudy také zpomalují.

To vše naznačuje, že nás čekají ledové časy.

Nemůžete tvrdit, že jste nebyli varováni.

 

Komentář: Je jisté, že Země prochází velmi dramatickými proměnami pravidelně a civilizace jsou proti těmto výkyvům prakticky bezbranné.

Ano, změna klimatu je opravdová a vážná hrozba, pravděpodobně nejnaléhavější problém, kterému lidstvo čelí:

 

SOTT archiv: A record amount of snow and ice was added yesterday in Greenland – 4 gigatons in one day

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

One thought on “V Grónsku přibylo rekordní množství sněhu a ledu – 4 gigatuny za jeden den

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank