SOTT Proměny Země – červen 2021: Extrémní počasí, planetární zvraty, ohnivé koule

Sott.net
Překlad/Titulky: NaSeveru.org
4.července 2021

 

Evropská unie přišla se “skvělou” myšlenkou, jak snížit dopady zemědělství na životní prostředí tím, že omezí množství pěstovaných plodin, zatímco celosvětová produkce potravin je silně narušena díky extrémnímu počasí a dopadům covidových lockdownů… protože snižování CO2 a “být zelenější” je mnohem důležitější, než potravinová bezpečnost. Nenechte se mýlit, oni nevědí co dělají, a stejně to nedělají pro dobro planety nebo pro to vaše.

Ve stejně nesmyslné linii se sdělovací prostředky zaměřily na rekordní červnové teploty na západě USA, přičemž zcela ignorovaly stovky rekordně nízkých teplot v oblasti jihu a středozápadu USA, protože to neodpovídá „oficiální linii o změně klimatu“.

Za žádnou cenu nesmíte věnovat pozornost realitě, protože realita nenásleduje oficiální narativ! Takže si nevšímejte letního mrazu napříč Velkou Británií, nebo teplot pod bodem mrazu na skotských ostrovech. A nevěnujte pozornost ohromným nárůstům množství ledu v Grónsku během období tání, zatímco Island hlásil neobvyklé sněhové bouře, které uvěznily turisty ve Vík í Mýrdalu. A to není vše, Nový Zéland hlásil historicky nejnižší teplotu -8.8°C, naměřenou na mezinárodním letišti Dunedin. A na druhé straně planety, Argentina hlásila neuvěřitelně vzácné sněžení, které poškodilo úrodu v Cordobě.

A co ta noční svítící oblaka, která se objevují stále více na jih, třeba tento měsíc v Paříži a Calgary? Tato oblaka jsou dalším důkazem ochlazování horních vrstev atmosféry, ve kterých stále přibývá množství vesmírného prachu a vulkanického popela. Další související jevy jsou samozřejmě silnější srážky a větší kroupy.

Ale dobře, poslední měsíc nebyl jen o mrazu a sněhu. Lokalizované oblasti severozápadních USA a západního pobřeží Kanady jsou pod náporem rekordního horka a sucha, což téměř znemožňuje pěstování sezónních plodin.

Paraguay, Uruguay a Brazílie také trpí neobvyklým suchem, které poškodilo úrodu a ovlivnilo produkci potravin, což způsobilo zastavení vývozu pšenice. Brazílie v letošním roce ztratila 27% své produkce a 60% domácností je v potravinové nejistotě kvůli nedostatečnému přístupu k potravinám.

Ceny potravin obecně nadále rostou, protože jejich celosvětová produkce se do stává do úzkého hrdla, znatelně limitována zejména extrémním počasím.

 

České titulky

Předchozí části videosouhrnů Proměny Země najdete v sekci SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank