Macron oznámil zavedení vakcinačních pasů: Po celé Francii vyšli občané do ulic na protest proti novému povinnému covid očkování

otevrisvoumysl.cz
16.července 2021

 

Ve Francii v posledních dnech vyšli občané do ulic po zprávě prezidenta Macrona o povinném očkování a nutnosti se prokazovat „zdravotním průkazem” pro vstup do různých míst.

Jak jsme informovali v pondělí, francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil nová covid opatření, která zahrnují povinné očkování proti COVID-19 pro zdravotnické pracovníky, „zdravotní průkaz” pro vstup do kina, vlaků, restaurací i do nemocnic, domovů důchodců, zdravotnických a sociálních zařízení, ale také do letadel, vlaků a autobusů na dlouhé cesty, zákaz vycházení a dokonce „důchodovou reformu”, v jejímž rámci budou lidé „muset pracovat déle a do důchodu odcházet později”.

Dnes byl ve Francii „Den dobytí Bastily” a mnoho lidí vyšlo do ulic protestovat a mnozí se střetli s policií. Zde jsou některá videa, která se objevila na Twitteru.

 

 

Komentář: Macron se rozhodl oznámit opatření den před největším francouzským svátkem, který oslavuje osvobození od tyranického ancien regime. Není lepší způsob, jak vyjádřit pohrdání s francouzkým národem. Ale od oznámení opatření je dlouhá cesta k jejich zavedení. Sledujme budoucí dění ve Francii.

 

Související články:

 

Zdroj: Po celé Francii vyšli občané do ulic na protest proti novému povinnému covid očkování

David Formánek,Autor projektů Otevrisvoumysl.cz, RizikaVakcín.org, překladatel

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

One thought on “Macron oznámil zavedení vakcinačních pasů: Po celé Francii vyšli občané do ulic na protest proti novému povinnému covid očkování

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank