Povodně a sesuvy půdy v červenci 2021: celosvětově zemřelo více než 920 lidí

Richard Davies
Floodlist
Překlad: NaSeveru.org
2.srpna 2021

 

povodně
© Floodlist Záplavy ve světě, červenec 2021

 

Při povodních, sesuvech půdy a dalších událostech souvisejících s deštěm zahynulo přes 920 lidí. Červenec 2021 je jedním z nejhorších zaznamenaných měsíců v počtu celosvětových obětí.

Letošní červenec byl ve znamení zdánlivě nekonečného kola celosvětových povodňových katastrof. FloodList zaznamenal během července 124 povodní na 385 místech ve více než 20 zemích.

Záplavy způsobily rozsáhlou devastaci během některých z nejhorších zaznamenaných katastrof. Domovy a zdroje obživy byly zdecimovány. O život přišlo tragicky přes 920 lidí, včetně 219 v Belgii a západním Německu v polovině července; 192 v Bombaji a ve státě Maháráštra v západní Indii na konci července ; 113 v provincii Núristán v Afghánistánu na konci července; a 99 v čínské provincii Che-nan na konci července.

Vysoký počet obětí během záplav a sesuvů půdy byl hlášen také v oblastech Pákistánu, Íránu, Jemenu, Japonska, Nepálu, Tádžikistánu, Kyrgyzstánu a Uzbekistánu, Bangladéše a několika indických států včetně Džammú a Kašmíru, Karnataky a Himáčalpradéše.

Viz zde pro více informací o našich povodňových datech a rozhraní API.

 

Komentář: Během červencových povodní v Číně zemřelo více než 300 lidí

V současné době probíhá více souběžných procesů, spojených s nižší sluneční aktivitou: nárůst počtu vybuchujících sopek, více zemětřesení, více dešťových srážek, sněhových srážek, bouře jsou silnější, dochází k větším únikům metanu, z oceánů vychází více tepla, na nebi je více jasných bolidů, ve sluneční soustavě je více komet a na Zemi dopadá větší množství vesmírného záření.

 

Nenechte si ujít pravidelné měsíční videopřehledy o probíhajících proměnách Země, které dokumentují současný stav stupňujících se událostí (nejen) na naší planetě za uplynulé roky.

 

Související:

 

SOTT archiv: Over 920 people killed in floods and landslides worldwide in July 2021

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank