SOTT Proměny Země – zaří 2021: Extrémní počasí, planetární zvraty, jasné bolidy

Sott.net
Překlad/Titulky: NaSeveru.org
8.října 2021

 

Čínu nadále sužují silné deště a nevídané povodně. Zasaženy byly miliony lidí a zemědělská infrastruktura byla silně poškozena.

Čínská provincie Che-nan byla zatím nejvíce zasažena, od července se potýká s historickými srážkami a povodněmi, což způsobilo smrt nejméně 71 lidí a postihlo 12 milionů.

Státy na východním i západním pobřeží Indie byly zasaženy rekordními srážkami a přívalovými povodněmi. V Gudžarátu bylo zasaženo 1.6 milionu obyvatel a 7.000 lidí bylo evakuováno. V Uríse postihly silné srážky 2.3 milionu lidí v 4.964 vesnicích, bylo poškozeno 7.500 domů a zničeno zhruba 130.000 hektarů zemědělské půdy.

Bouře Ida přinesla silný déšť, přívalové povodně, krupobití a tornáda napříč severovýchodem USA, zabila desítky lidí a způsobila rozsáhlé škody. New York City a New Jersey zasáhly rekordní srážky, které uvěznily obyvatele v zaplavených sklepích a autech.

Mexiko také mělo svůj podíl extrémního počasí s nebývalým množstvím srážek a záplavami v jižní a střední části země.

K tomu všemu zemětřesení o síle M7.0 zasáhlo velká mexická města od Guerrera po Mexico City.

Vzácné zemětřesení o síle 5.9 stupně zasáhlo jihovýchodní Austrálii a poškodilo budovy v Melbourne. Jednalo se o nejsilnější zemětřesení v Austrálii za poslední roky. Ve stejné době řada silných studených front přinesla pozdní sněžení na východní pobřeží a na vysočinu ve státě Victoria, zatímco Adelaide bylo zasaženo silným krupobitím… Zdá se, že příroda rychle reaguje na vzteklá a totalitní opatření prosazovaná v Austrálii.

Sopka Cumbre Vieja v La Palma, na jednom ze španělských Kanárských ostrovů, vybuchla 19. září. Téměř dva týdny spalovala láva v jihozápadní části ostrova zemědělskou půdu, silnice a domy. Po několika silných explozích se otevřely čtyři nové trhliny, kterými vytékala láva. Evakuováno bylo zhruba 6.000 lidí a zničeno asi 400 nemovitostí.

S tím jak narůstá náboj v zemské atmosféře, zaznamenáváme také nárůst v počtu lidí, dobytka a budov zasažených bleskem, stejně tak další elektrické jevy na obloze jako červené skřítky, modré výtrysky a noční svítící oblaka.

Lidé, tam venku se děje něco velkého a přicházejí jasná znamení zvýšených elektrických jevů a globálního ochlazování. Vstoupili jsme již do doby ledové?

Opět je třeba zdůraznit, že je třeba stále věnovat pozornost realitě, která nás obklopuje, a podle toho se připravit.

To vše a mnohem více v našem videopřehledu SOTT Proměny Země pro září 2021

 

České titulky

Předchozí části videosouhrnů Proměny Země najdete v sekci SOTT Media.

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank