SOTT Proměny Země – říjen 2021: Extrémní počasí, planetární zvraty, jasné bolidy

Sott.net
Překlad/Titulky: NaSeveru.org
9.listopadu 2021

 

Říjen byl měsícem silného deště, záplav, předčasného sněžení a zvýšeného výskytu elektrických jevů, které způsobovaly celosvětový chaos.

Nejméně 15 lidí zemřelo a 1.7 milionu bylo postiženo rozsáhlými záplavami v čínské provincii Šan-si, jedné z hlavních oblastí produkce uhlí v zemi. Nejméně 60 uhelných dolů přerušilo provoz kvůli krizi dodávek elektřiny. Zničeno bylo také odhadem 190.000 hektarů úrody, což naznačuje příchod velmi kruté zimy v provincii.

Více než 150 lidí zemřelo při ničivých záplavách v Indii a Nepálu poté, co 100 leté rekordní deště vyvolaly přívalové záplavy a sesuvy půdy.

Tajfun Kompasu vyvolal přívalové záplavy a zabil nejméně 26 lidí, když se přehnal nad jižní Čínou a severními Filipínami. Bouře dorazila na pevninu v čínském Chaj-nanu dva dny poté, co nekonečné deště vyvolaly v oblasti rozsáhlé záplavy.

Nejméně 26 lidí zemřelo v jižní Indii poté, co rozsáhlé záplavy odřízly města a vesnice od okolního světa. Několik domů bylo odplaveno a lidé byli uvězněni v okrese Kottayám ve státě Kérala.

Části severozápadní a jižní Itálie zaznamenaly evropský rekord dešťových srážek, které proměnily ulice a náměstí v řeky a jezera a vyžádaly si nejméně dvě oběti.

„Explozivní (rapidní) cyklogeneze“ a „atmosférická řeka“ vyvolaly záplavy v Kalifornii, Washingtonu a Oregonu. Silný vítr přerušil dodávky elektřiny pro 400.000 lidí. New York a Connecticut měly svůj díl rekordního deště, 8cm za jeden den.

Severní polokoule již eviduje během pozdního podzimu předčasné sněžení v nezvykle velkém množství.

Aljaška, Kanada, Švýcarsko, Řecko a Finsko hlásily během tohoto měsíce silné předčasné sněžení, ale nejvíce byly postiženy USA, kde oblasti západních a jižních států pokryl sníh.

Jižní Dakota hlásila téměř 70cm předčasného sněhu za 24 hodin, zatímco téměř 90 běžců muselo být zachráněno poté, co sníh přerušil ultramaraton v Utahu.

Kinnáur a Kašmír v Indii také zasáhly silné deště a sněžení, které zablokovaly silnice a zabily nejméně 6 lidí, včetně 3 turistů v okrese Kinnáur.

Mělké zemětřesení o síle 5.9 stupně, které zasáhlo jihozápad Pákistánu, zabilo nejméně 20 lidí a 300 dalších bylo zraněno. O dvě hodiny později ve stejné oblasti následovalo zemětřesení o síle 4.6 stupně.

Na sopce na ostrově La Palma na Kanárských ostrovech se tento měsíc otevřely další dvě trhliny. Zvýšený proud lávy doputoval až do moře, což vyvolalo obavy z oblaků toxického plynu.

V průběhu roku 2021 byl po celém světě hlášen nárůst pozorování jasných bolidů, přičemž jedna Kanaďanka zažila velmi blízké setkání poté, co meteorit prolétl střechou jejího domu a dopadl na polštáři jen kousek od ní.

Ve čtvrtek (28. října) vytryskla ze Slunce velká sluneční erupce během jedné z nejsilnějších bouří současného cyklu naší hvězdy. Dávejme pozor na elektrické jevy v následujících měsících.

Výroba potravin a zásobování se celosvětově v mnoha zemích hroutí, což je způsobeno především proměnami země a dále umocněno Velkým resetem elit. Co by se stalo, kdyby všechno to množství vody, které spadlo během posledních měsíců spadlo jako déšť, začalo padat jako sníh? Není to příjemná představa, že?

Dávejte pozor na události kolem vás a náležitě se podle toho připravte.

 

České titulky

Předchozí části videosouhrnů Proměny Země najdete v sekci SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank