SOTT Proměny Země – listopad 2021: Extrémní počasí, planetární zvraty, jasné bolidy

Sott.net
Překlad/Titulky: NaSeveru.org
9.prosince 2021

 

Zdá se, že měsíc listopad byl jen o ohni na obloze a ledu na zemi. Během minulého měsíce byl celosvětově zaznamenán rekordní počet pozorování jasných bolidů, který výrazně překonal četnost událostí z posledních let. Tauridy a Leonidy přispěly k tomuto představení, ale sezónní meteorické roje samy o sobě nemohly způsobit všechny události tohoto měsíce. Něco zlé se blíží sem?

Předčasné silné sněžení a rekordně nízké teploty zasáhly tento měsíc mnoho zemí po celém světě, nejvíce však byly postiženy USA, Čína a části Evropy.

Středozápad a severovýchod USA zasáhla vzácná listopadová vánice, s větrem o rychlosti 50 až 65 kilometrů za hodinu, rekordním množstvím sněhu a nízkými teplotami. Tyto předčasně nízké teploty vyvolávají obavy z nadcházející kruté zimy.

Velkou část severní Číny, včetně hlavního města Pekingu, zasáhly rekordní mrazy, nejsilnější za posledních deset let, a předčasné sněžení, což vedlo k uzavírkám dálnic a zrušení letů a vlakových spojů.

V hlavním městě Šen-jang, v provincii Liao-ning, dosáhla průměrná výška sněhu 51cm, což je nejvíce od roku 1905.

Po měsících silných dešťů a záplav, které poškodily základní infrastrukturu a zemědělské plodiny, se Číňané obávají, že krutá zima by mohla zhoršit produkci a distribuci potravin a způsobit problémy s vytápěním domácností v oblastech zasažených výpadky elektřiny na začátku tohoto roku.

Extrémní počasí zasáhlo tento měsíc nejméně polovinu Austrálie; silné bouřky, silný vítr a prudký déšť, záplavy a vzácné sněžení. Queensland, Nový Jižní Wales a Dubbo zaznamenaly 40mm srážek během 30 minut. Úroda a zemědělská půda byly poškozeny a mnoho silnic uzavřeno.

Situace v Austrálii se opravdu začíná vyostřovat. Mohlo by toto extrémní počasí souviset s utrpením způsobeným totalitními „opatřeními proti Covidu“ od jejich vlády?

Silné deště a záplavy nadále způsobovaly zkázu v jižní a jihovýchodní Asii. Tajfun Nakri za pouhé 4 dny shodil 85cm deště a způsobil rozsáhlé záplavy a výpadky elektřiny v centrálních provinciích Vietnamu. Bylo zničeno 60.000 domů a nejméně 18 lidí bylo hlášeno mrtvých.

Části Itálie a Španělska zasáhly sněhové srážky, prudké deště a silný vítr. Bylo hlášeno jedno úmrtí a několik lidí muselo být zachraňováno ze zaplavených domů.

Dvě silná zemětřesení o síle M6.4 a 6.3 zasáhla jižní Írán a zabila jednoho člověka, zatímco zemětřesení o síle M7.5 zasáhlo odlehlou oblast Amazonie na severu Peru a zničilo 75 domů.

Je třeba opravdu dávat pozor na probíhající události a náležitě se podle toho připravit!

 

České titulky

Předchozí části videosouhrnů Proměny Země najdete v sekci SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank